6. 1. 2020 | Tomáš Nejedlo

Třebíč dokonale otočila duel u Jizery k výhře 6:2

38., pondělí 6. 1. 2020
Benátky n.J. - Třebíč BEN - TRE
Na tento zápas by benátečtí hokejisté raději hodně rychle zapomněli. V osmém kole nadstavby "O účast v předkole play-off" přijela do Benátek Třebíč a po osmi minutách hry prohrávala 0:2. Jenže od té doby do černého pálili už jen hosté. Tři ze svých šesti vstřelených branek vstřelili v přesilovkách, což jim hodně pomohlo k výhře 6:2. Pomyslný chléb se lámal ve druhé třetině za stavu 2:2, kdy Benátky neproměnily dlouhou čtyřminutovou přesilovku a Horácká Slavia je za to tvrdě potrestala. Nezbývá, než se oklepat a ve středu opět v domácím prostředí porazit Kadaň!
Benátky n.J.: Žajdlík (Čajan) – Hampl, Kolmann, Bukač, Kovář, Buchtela, Aubrecht, Žůrek – R. Duda, Chrtek, Klapka – Pabiška, Najman, D. Špaček – Jiruš, A. Dlouhý, Wiencek – Křepelka, Šafařovský, Drábek.
Třebíč: Do. Svoboda (Jekel) – Nedbal, Jenáček, Glover, V. Čejka, Hort, Kowalczyk, Padrnos – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – P. Kratochvíl, Bittner, Michálek – T. Havránek, Tadeáš Král, Malec – Ferda, Podlaha, Kunc.
Branky a nahrávky: 5. Jiruš (Buchtela), 8. Najman (Pabiška) – 12. Šťovíček (Vodný), 17. Nedvídek (Vodný, Šťovíček), 40. Kunc (Glover, Nedvídek), 42. P. Kratochvíl (Glover, T. Havránek), 48. Nedvídek (Vodný, Nedbal), 57. P. Kratochvíl (Bittner, Michálek). Rozhodčí: Jaroš, Sýkora - Axman, Flegl. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 215. Střely na branku: 26:30. Průběh utkání: 2:0, 2:6.

První třetina pondělního duelu by se dala rozdělit na dvě různé poloviny. Tu první ovládly Benátky, které se také poměrně brzy ujaly vedení. Po necelých pěti minutách hry se na útočné modré čáře otevřel prostor pro Vojtěcha Jiruše, jehož do rozestoupené obrany Horáků našla přesná přihrávka Buchtely a svižná střela domácího mladíka skončila za zády brankáře Svobody – 1:0. Ještě veseleji bylo v benáteckém táboře po sedmi a půl minutách hry. To Špaček nahazoval puk od modré čáry do ohně a před Svobodovou brankou vznikla docela slušná mela. Na chvíli volný kotouč našel Adam Najman a doslova ho protlačil těsně za brankovou čáru – 2:0.

Hosty vrátila do hry zkrácená přesilovka a v podstatě z první vážnější šance snížili. Benátečtí ztratili puk ve středním pásmu, Vodný pak od pravého mantinelu našel najíždějícího Martina Šťovíčka a ten usměrnil puk přesně k tyči – 2:1. Najednou hosté získali půdu pod nohama, vymodlili si přesilovku a opět ji dokázali využít. Lukáš Nedvídek dostal přihrávku do mezikruží a švihem trefil pravý horní roh Žajdlíkovy branky – 2:2. Na koni hrající hosté pak mohli jít do šaten ještě veseleji, Kunc ale touš do černého nedostal.

Zkraje druhé části hry pohrdl tutovkou ve vlastním oslabení a brejku unikající Petr Wiencek, když dostal ideální pas do jízdy od Špačka, ale sám před Svobodou nedokázal umístit kotouč mimo jeho dosah. Další dobrou příležitost měly Benátky v přesilovce při vyloučení Horta, kdy Duda dostal puk chumlu hráčů na brankovišti a Najman tentokrát v přetlačované se soupeři neuspěl.

Velmi důležitý moment pro vývoj utkání byla dlouhá čtyřminutová přesilovka Benátek ve druhé části hry, zde však hosty výrazně podržel několika důležitými zákroky brankář Dominik Svoboda. A jak to tak bývá, udeřilo na druhé straně. V poslední minutě prostřední dvacetiminutovky Benátečtí váhali s rozehrávkou u vlastní branky, následně přišla střela Glovera a dorážka Michala Kunce znamenala poprvé v utkání vedení Třebíče – 2:3.

Třetí třetina začala třebíčskou přesilovkou a ty byly v pondělním utkání hostující velmi silnou zbraní. Šťovíček v ní tentokrát našel volného Petra Kratochvíla, jenž propasíroval svou střelu skrz Žajdlíkovu výstroj a do branky – 2:4. Celek v modrých dresech byl v tu dobu na koni a Bittnerova teč mohla znamenat zvýraznění skóre, puk se ale odrazil od levé boční tyčky. Co se nepovedlo Bittnerovi, to v pátou branku přetavil Lukáš Nedvídek. Ten si sjel na přihrávku od Vodného a poslal hosty již do poměrně komfortního náskoku – 2:5.

Definitivní podobu výsledku dala trefa Petra Kratochvíla, když ještě nešťastná teč Žůrka dokumentovala zmar domácích v tomto utkání – 2:6. Ten jenom dokreslila střela Dlouhého, která se od břevna odrazila až ke stropu haly. Horáci tak slavili zaslouženou výhru, a to po velkém obratu z 0:2 na 6:2.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Hodně nás srazil gól, který jsme inkasovali ve druhé třetině do šatny a také samozřejmě nevyužitá čtyřminutová přesilovka. Soupeř využil tři přesilové hry, my již nenašli fyzické ani morální síly, abychom utkání zvrátili. Samozřejmě nás to mrzí, protože doma nechceme ztrácet body. Před sebou máme spoustu utkání, na které se musíme připravit.

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč): Měli jsme poměrně slušný vstup do utkání, poté ale přišla hluchá pasáž, která začala katastrofálním střídáním. Obdrželi jsme dvě branky, které s námi trochu otřásly. Do konce první třetiny jsme se dokázali vrátit do utkání a srovnat stav. Naše hra byla kvalitní a měla i tempo. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli a že jsme vyhráli.