19. 2. 2020 | Tomáš Nejedlo

Třebíč u Jizery slavila fotbalovou výhru 1:0

52., středa 19. 2. 2020
Benátky n.J. - Třebíč BEN - TRE
Jediný gól exbenáteckého Ladislava Bittnera rozhodl středeční duel skupiny "O účast v předkole play off", v němž hokejisté Benátek hostili Třebíč. Dvě třetiny zápas nenabídl žádný gól, leč hostující celek byl střelecky aktivnější. Duel nakonec rozhodla jediná trefa z 42. minuty utkání, a tak Horáci slavili ten nejtěsnější úspěch. Další duel čeká Benátecké už v sobotu, a to opět doma - přijede Kadaň.
Benátky n.J.: Schwarz (Žajdlík) – Kunst, Hampl, Buchtela, Charvát, Žůrek, Aubrecht, Šedivý – Rychlovský, Chrtek, Pabiška – A. Dlouhý, Šír, Šeliga – Žemba, Šafařovský, Wiencek – Křepelka, Vomáčka, Drábek.
Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Szathmáry, Furch, Nedbal, Padrnos, Hort, Kowalczyk, Jenáček – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – Psota, Bittner, Laš – Ferda, Václavek, Malec – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Michálek.
Branka a nahrávky: 42. Bittner (Psota, Padrnos). Rozhodčí: Kostourek, Veselý - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 13:32. Průběh utkání: 0:1.

První třetina na benáteckém zimním stadionu nabídla víceméně vyrovnaný hokej. Střelecky aktivnější v této části hry byli hostující borci, kteří Benátecké přestříleli hned o osm střel. Marek Schwarz v domácí kleci však působil jistým dojmem a řadu soupeřových střel skryl ve svém hájemství, aniž by dovolil soupeři nebezpečně dorážet. Domácí měli k dispozici dvě přesilové hry, v nichž si sice vytvořili několik závarů, ale Jekela se jim přelstit nepodařilo. Lze konstatovat, že v první třetině nebyla prakticky žádná vyložená příležitost k vidění – možná snad akce exbenáteckého Ladislava Bittnera, který krátce před první sirénou těsně přestřelil branku.

Úvod druhé třetiny přinesl benáteckou přesilovku, v níž nejprve nebezpečně střílel Šír těsně mimo a poté si Jekel připsal důležitý zákrok při palbě Dlouhého. Na druhé straně, a to rovněž v početní převazu, musel předvést své umění Schwarz, když efektně lapačkou vychytal od modré čáry střílející Szathmáryho. Podobně úspěšně si vedl i o pár okamžiků později, když v rukavici ukryl i střelu bez přípravy v podání Nedvídka.

Ve 32. minutě hosté už už zvedali ruce nad hlavu, jenže Marek Schwarz v poloze vleže puk udržel na brankové čáře. Ve 34. minutě byla nařízena nucená přestávka, a to z důvodu uvolněného plexiskla v rohu kluziště třebíčského útočného pásma. Druhá třetina se tak dohrávala až po přestávce.

Počátek třetí části hry dohrávala Třebíč v přesilovce a krátce po jejím skončení vstřelila úvodní gól utkání. Někdejší benátecký útočník Ladislav Bittner prokázal důraz před brankovištěm a dopravil puk za záda Schwarze – 0:1. V 51. minutě po souboji v obranném pásmu hostí podruhé ve dvou dnech Benátečtí odvolali vyloučení soupeře, a tak za gesta fair play rozhodně zaslouží palec nahoru! Ani následné minuty už ke změně skóre nevedly, a tak Horácká Slavia u Jizery slavila těsnou fotbalovou výhru.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Pro nás to bylo druhé utkání během dvou dnů. Byl to urputný zápas, ve kterém rozhodla jedna malá chyba. V útoku nám trošku chyběla síla. Na mysli mám střelbu a produktivitu. Náš mladý tým se třinácti mladíky ale odehrál dobré utkání. Trošku bych to přirovnal k zápasu v play-off, ve kterém také rozhoduje malý detail a jedna chyba.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Ten zápas byl strašně náročný. Hlavně po stránce obrany, kde musela být velká koncentrace a pozornost. Benátky měly mladé a dravé kluky, výborné v osobních soubojích. Bralo nám to hodně fyzických sil. Ale téměř do ničeho vážného jsme je nepustili. Přes jejich pohyb jsme se prosazovali velmi složitě a stálo nás to hodně sil. Ale nakonec si myslím, že jsme právě o ten jeden gól byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Bereme tři body, za které jsme hrozně rádi. Benátky vždy zdobil výborný pohyb. Nebylo tomu dneska jinak. My jsme to ale dokázali eliminovat. Oba týmy byly na svého soupeře výborně připravené. Šlo to vidět hlavně v přesilovkách. Pokud hrajete proti nějakému týmu xkrát za sezónu, tak už vás pak nemá moc čím překvapit a rozhodují detaily. A právě v těch detailech si myslím, že jsme byli o trošičku lepší. Chtěli jsme hlavně hrát naši hru. Máme to postavené na dobrém forčekingu nebo na zatažení do obrany. Je to samozřejmě podle situace. Hráči plnili roli dobře. Na druhou stranu se nám ale dneska vůbec nelíbil tah našich hráčů do branky. Často jsme končili v rohu, ale jak říkám, soupeř byl výborný. Nakonec jsme to zvládli a jsme strašně rádi. V příštím zápase chceme být ještě lepší než dnes a zvládnout ho hlavně bodově.