20. 8. 2009 | Tomáš Nejedlo

V Hradci Králové uhráli Benátečtí cennou remízu

přát., čtvrtek 20. 8. 2009
Hr.Králové - Benátky n.J. HKR - BEN
Již třetí přípravný zápas Benátek v této sezóně skončil po základní hrací době remízou. Posledním nerozhodným výsledkem dopadlo čtvrteční střetnutí na ledě Hradce Králové. V malé hale hradeckého ČEZ stadionu byla remíza nakonec spravedlivá. Benátečtí hráli opět pouze na tři lajny a Marek Pabiška dokonce musel zaskakovat na pozici obránce. Svůj první gól v benáteckém dresu vstřelil obránce Marek Hataš, který se trefil velice brzy, přesně v čase 0:35. Další přípravný zápas Benátky sehrají v úterý 25. srpna. Na benáteckém ledě se v 18 hodin představí Vrchlabí.
Hr.Králové: Jágr (Luňák) - Táborský, Karlíček, Filip, Spudil, Pazdera, Seidl, Lesák, Klement - Macháň, Roubík, Moskal, Hruška Jan, Koudelka, Volráb, Hruška Ondřej, Florian, Kadlec, Březina, Šejnoha, Berger.
Benátky n.J.: Stejskal (30. Nedvídek) - Lukáč, Hrach, Mrkvička, Ton, Hataš, Pabiška, Weiss, Skořepa, Hudíček, Kudrna, Kazatel, Vařecha, Tondr L., Krupka, Liška, Nevyhoštěný.
Branky a nahrávky: 5. Filip (Koudelka, Volráb), 14. Roubík (Moskal, Karlíček), 30. Koudelka (Jan Hruška, Volráb) - 1. Hataš (Skořepa), 17. Weiss (Liška, Hudíček), 46. Nevyhoštěný (Hrach, Lukáč). Rozhodčí: Úlehla. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 296.

Ještě se oba celky ani nestačily rozkoukat a už se poprvé měnilo skóre. První benátecká lajna udeřila hned v první minutě utkání, přesně v čase 0:35. Josef Skořepa přiťukl na modrou čáru Marku Hatašovi, jehož nápřah zastavila až síť za brankářem Jágrem - 0:1. Pro mladého beka to byla vůbec první branka za Benátky. Vedení však hostům netrvalo příliš dlouho. Obránce Lukáš Filip se vydal na útočný výlet a poté, co obkroužil benáteckou branku, z pravého kruhu prostřelil přízemní střelou Stejskala - 1:1. Ve 14. minutě sehrál Hradec svou přesilovku jako z hokejové učebnice. Ťukes na jeden dotek zakončil do prázdné brány muž nejpovolanější, kapitán Jaroslav Roubík - 2:1. Středočeši v divoké první třetině stihli ještě vyrovnat. Hudíček za brankou přenechal puk Liškovi, který před domácí klecí našel volného Petra Weisse, jenž se po ledě trefil k tyči - 2:2.

Druhá třetina přinesla jednu branku. Přesně v polovině utkání se díky další ukázkově sehrané přesilovce dostali Hradečtí opět do vedení. Na konci kombinace stál Martin Koudelka a jeho úloha již nebyla příliš složitá. Zkušený hradecký útočník doklepával po perfektní souhře puk do prázdné branky. V benátecké brance došlo ke střídání, mezi tři tyče se postavil Michal Nedvídek. Ten již do konce utkání neinkasoval, ale hradečtí hráči jej doslova zasypali sprškou celkem šestadvaceti střel.

I ve třetí periodě padla jediná branka. Přesilovou hru tentokráte využili hosté od Jizery. Na modré čáře poslal Lukáč puk přes celou šířku plochy na druhého obránce Hracha, jehož střelu usměrnil Michal Nevyhoštěný na vrcholu brankoviště lišáckou tečí mezi Jágrovy betony - 3:3. Konečná remíza byla spravedlivá pro oba týmy, průběh zápasu tomu nasvědčoval. Smůlu si v tomto mači vybral Lukáš Tondr, který se dostal minimálně do tří brankových příležitostí, jenže štěstíčko se tentokrát od něj oddálilo.