4. 1. 2023 | Tomáš Suchánek, Tomáš Nejedlo

V Ústí Benátky bojovaly, na Slovan to ale nestačilo

28., středa 4. 1. 2023
Ústí n.L. - Benátky n.J. UNL - BEN
Na vstup do nového kalendářního roku určil los benáteckým hokejistům kvalitního protivníka, zejména v domácím prostředí velmi silného. To ústecký Slovan potvrdil, ačkoliv Benátky začaly na jeho ledě velmi dobře a po šesti minutách hry a trefách Jankovského a Zumra vedly 2:0! Jenže ještě do konce první části domácí srovnali a ve druhé třetině vstřelili v přesilovce, jak se později ukázalo, rozdílovou trefu. I přes několik velmi dobrých příležitostí se už hostům srovnat nepodařilo, a tak do prázdné branky pečetil výhru a završil svůj hattrick pětačtyřicetiletý veterán Jaroslav Roubík. V sobotu 7. ledna dorazí k Jizeře tabulkový soused z Chebu a bude to velmi důležitý zápas!
Ústí n.L.: Cikánek – Vacík, Drtina (A), Funk, Záruba, Šefl, Trefný (C) – Kordule, Roubík, Rudovský, Tůma, Daniel, Smola, Costa, Kuchynka, Prošek, Damašek.
Benátky n.J.: Sejpal – Mrkvička, Klodner, Čížek, M. Tondr, Antoš, Mašek - L. Tondr, Bříška, Zumr - Dvořák, Šafránek, Janovský - Hašlar, Havlas, Hejňák.
Branky a nahrávky: 8. Kuchynka (Rudovský, Trefný), 11. Roubík (Costa, Tůma), 38. Roubík (Drtina), 60. Roubík – 4. Jankovský (Šafránek, Dvořák), 6. Zumr (L.Tondr, Bříška). Rozhodčí: Glanc - Beneš, Kurtin. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 809. Střely na branku: 34:24. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

První utkání v roce 2023 nezačali domácí zrovna dle svých představ. Hned ve čtvrté minutě zůstal na brankovišti osamocený Václav Jankovský, jenž si počínal zkušeně a kličkou zasunul puk za Cikánka - 0:1! Za dvě minuty vedly Benátky už o dvě branky. Krásnou kombinační akce do prázdné branky zakončil Dominik Zumr - 0:2! Až poté o sobě dal vědět Slovan. A byl to domácí odchovanec Štěpán Kuchynka, který se vrátil do Slovanu a hned svůj návrat okořenil brankou - 1:2! O tři minuty později domácí dokonce srovnali. Byl to nestárnoucí Jaroslav Roubík, který se blýskl krásnou kličkou a puk poslal mezi betony brankáře Sejpala - 2:2! Tímto nerozhodným stavem také skončila první perioda.

Druhá třetina, to byl spíše boj. Až v polovině hrací doby se ocitl sám v mezikruží Michal Daniel, ale svůj pokus poslal pouze do těla brankáře Sejpala. Obrat dokonal ještě ve druhé třetině Jaroslav Roubík, který si počínal zkušeně na brankovišti a využil přesilovou hru Slovanu. Za stavu 3:2 odcházely týmy do kabin po druhé třetině.

Třetí třetinu zahájil Kale Costa šancí, která se mu naskytla mezi kruhy, ale brankář Sejpal svůj tým podržel. Chvíli na to měl podobnou šanci v úniku Pavel Kordule, ale ani on nezvýšil vedení Slovanu na dvoubrankový rozdíl. Klid domácím nedodal ani Michal Daniel, který neuklidil kotouč do odkryté benátecké branky. Domácí mohli doplatit na promarněné šance. Dvě minuty před koncem se prodral sám před Cikánka Václav Jankovský, ale stav utkání nesrovnal! Naopak při risku bez brankáře Benátek dokonal hattrick Jaroslav Roubík, který dal razítko na vítězství Slovanu - 4:2!

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): "Samozřejmě spokojenost. Dnes těžký zápas. Benátky byly urputný soupeř. Chvilku nám po té vánoční pauze trvalo, než jsme se rozjeli. Rychle jsme prohrávali o dvě branky. Ale srovnali jsme se. První třetinu jsme hned zvládli srovnat i gólově. Druhou třetinu jsme měli odskočit, ale bohužel jsme branky nedali. Vyrovnané tak utkání bylo až do konce, kde jsme nakonec vstřelili branku do odkryté branky, čímž dovršil hattrick Jarda Roubík. Což je obdivuhodné a ty jeho branky dnes rozhodovaly."

Luděk Škaloud (HC Benátky nad Jizerou): "Utkání bylo vyrovnané, myslím si pěkné. Slovan měl několik tutovek, které neproměnil, ale my jsme měli v závěru také velkou šanci. Zápas ovlivnily přesilové hry, kterých domácí měli více. Hraje se na góly a těch dnes Slovan dal více, z toho důvodu vyhrál."