9. 12. 2020 | Martina Kramerová, Ondřej Nejedlo

V duelu dvou mladých týmů se radovaly domácí Litoměřice

16., středa 9. 12. 2020
Litoměřice - Benátky n.J. LTM - BEN
Sedm juniorů na litoměřické straně, osm hráčů mladších osmnácti let a jeden dorosteneckého věku na té benátecké. V souboji dvou opravdu mladých týmů se nakonec radovali domácí kališníci. Ti dlouho naráželi na výtečného benáteckého brankáře Jaroslava Pavelku, který kdysi oblékal právě litoměřický dres. Jeho kouzlo odčaroval až po polovině zápasu jeho bývalý spoluhráč z Hradce Králové Patrik Miškář. Ve třetí periodě tak byl zápas stále otevřený. Pojistku přidal pět minut před koncem v přesilové hře šťastnou trefou Beran. Jiskřičku naděje pro hosty vykřesal v power-play Špaček. Brzy nato ale benáteckým hráčům pláchl Jícha, který pečetil střelou do prázdné branky definitivní razítko na tříbodový zisk svého týmu.
Litoměřice: A. Beran - Marcel, Holý, Výtisk, Sedlák, Jebavý, Háva, Černohorský - M. Beran, Miškář, Procházka - Svoboda, Jícha, Jánský - Stehlík, Moravec, Hašek - Damašek, Soukup, Berka.
Benátky n.J.: Pavelka - Kunst, Šedivý, Hanousek, Aubrecht, Krejčí, Böhm, Kovář - Hujer, Dlouhý, Špaček - Pabiška, Čederle, Jiruš - Šír, Měchura, Wiencek - Gajda, Jansa, Putz.
Branky a nahrávky: 36. Miškář (M. Beran, Procházka), 55. M. Beran (Hašek), 60. Jícha (Jánský, Svoboda) - 60. Špaček (Pabiška, Kunst). Rozhodčí: Zavřel, Petružálek - Flegl, Kotlík. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 48:27.

Stadion nasadil proti Benátkám hned na začátku svižné tempo. Zkraje 5. minuty ujel hostující obraně Svoboda, který si nabruslil na levý kruh a okamžitě vystřelil. Jeho rána však mířila příliš vysoko. O chvíli později prověřil Pavelku dělovkou od modré Marcel, benátecký brankář ale včas zasáhl betonem.

Z podobné pozice to následně zkusil i Patrik Miškář. Ani on však na Pavelku nevyzrál. Maskovaný muž v hostující kleci předvedl další dobrý zákrok a letící kotouč vytěsnil. Na druhé straně vyslal pozdrav na litoměřickou svatyni z hranice pravého kruhu Šír. Beran ale stačil zareagovat a puk za svá záda nepustil. Krátce po startu prostředního dějství dostal zpoza branky nabito Čederle, který z první vypálil. Ani tentokrát si na kališnického gólmana nepřišel.

Bezbrankový stav vydržel v Kalich Areně až do 36. minuty. Pak zavelela dvojice Beran-Miškář a kališníci se ujali vedení. Prvně jmenovaný Matěj Beran přihrál takřka zpoza benátecké klece do předbrankového prostoru, kam si najel Patrik Miškář a přízemní ranou mezi Pavelkovy betony otevřel skóre.

V závěrečném dějství se Litoměřičtí snažili zvýraznit těsný náskok, Benátky naopak vrhly všechny síly do útoku, aby se mohly radovat z vyrovnávací trefy. Velká šance se jim naskytla při vyloučení Josefa Jíchy. Přestože Středočeši sevřeli Stadion v obranném pásmu, dokázali domácí všechny ofenzivní snahy odrazit.

Necelých šest minut před sirénou navíc zasadili úder kališníci. V čase 54:57 vybojoval Hašek kotouč u zadního mantinelu a nahrál k levé tyčce Matěji Beranovi. Litoměřický snajpr nezaváhal a zblízka překonal Pavelku.

Benátky se ještě snažily s výsledkem něco udělat a ze zvýšené aktivity vykřesaly naději. Když do konce zápasu zbývalo padesát vteřin, předvedli hosté parádní kombinaci, na jejímž konci stál Daniel Špaček, jenž nekompromisně zasunul puk za brankovou čáru. Kališníci ale vzápětí kontrovali třetí trefou. Využili totiž benátecké hry bez brankáře, puku se chopil Josef Jícha a střelou do prázdné klece zpečetil skóre. Stadion tak po dvou prohrách v řadě zapsal vítězství za tři body.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Proti Benátkám je to pro nás hodně důležité vítězství, venkovní zápasy jsme odehráli slušně, ale bohužel jsme nebodovali. První třetina byla výborná, byl to souboj nás proti Jaroslavu Pavelkovi v bráně soupeře. Naštěstí ve druhé třetině se utkání zlomilo a pak jsme bojovali až do konce. Bylo vidět, že se potkaly dva mladé týmy, hra byla rychlá, bojovná, ale myslím, že jsme zaslouženě brali tři body.

Valdemar Jiruš (HC Benátky n/J): Do utkání jsme vstoupili ustrašeně, byli jsme pozdě na kotouči, dostali jsme se pod tlak. Potom jsme měli slušné šance, ale nedokázali jsme skórovat. Ve druhé třetině jsme měli přesilovku 5 na 3, kterou jsme nevyužili a myslím si, že to bylo zlomové. Kluky jsme nabádali, že dnešní utkání můžou rozhodnout přesilové hry a taky se tak stalo. Soupeř využil dvě, v závěru jsme to zkusili bez gólmana, dotáhli jsme se na jednu branku, ale Litoměřice daly do prázdné. Dnes jsme smutní, že odjíždíme bez bodů, ale musím uznat, že soupeř byl hladovější po vítězství.