2. 9. 2022 | Tomáš Nejedlo

V německém Weisswasseru i přes prohru zanechaly Benátky slušný dojem

přát., pátek 2. 9. 2022
Lausitzer - Benátky n.J. LAU - BEN
Po zdravotních komplikacích řady členů benáteckého kádru a týdenním nekompletním tréninku se Středočeši vydali do německého Weisswasseru, kde se střetli s tamním účastníkem druhé nejvyšší soutěže DEL2 Lausitzer Füchse. V utkání se prokázala kvalita domácích týmu, kterému pomohly dva slepené góly v závěru druhé třetiny, což zlomilo odpor soupeře. Jedinou branku hostí zaznamenal v oslabení Dominik Zumr a Benátečtí se vraceli domů po slušném výkonu se vztyčenými hlavami i přes porážku 1:3. V závěru herní přípravy před startem druhé ligy čekají Benátky ještě dva zápasy - nejbližší 9. září doma s Kobrou Praha.
Lausitzer: Quapp (Hufsky) – Adam, Zauner, Boháč, Bednář, Wäser, Blumenschein, Gauch – Mäkitalo, Garlent, Anders – Scheidl, Valentin, Breitkreuz – Heim, Detig, Ritter – Visner, Fleischmann.
Benátky n.J.: Sejpal (Hofman) – Klodner, Čížek, Tondr, Antoš, Mašek, Mrkvička – Stehlík, Bříška, Šafránek – Zumr, Havlas, Dvořák – Hejňák, Král, Šícha – Vorel, Husák, Kulvejt.
Branky a nahrávky: 3. Detig (Heim, Ritter), 38. Breitkreuz, 38. Scheidl (Boháč, Detig) – 50. Zumr (Havlas).Rozhodčí: Becker, Paulick – Brüggemann, Buttgereit. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 792. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

V první třetině pátečního večerního utkání padla jediná branka z hole domácího Tima Detiga a stalo se tak po rychlé kombinační akci, kdy domácí hráči po rychlém přechodu útočné třetiny přečíslili benáteckou obranu a Detig střílel v mezikruží zcela sám – 1:0. Jinak musíme určitě pochválit Martina Sejpala za dva velmi těžké a další úspěšné zásahy. Nejprve se benátecký gólman vytáhl proti brejku a zakončení z první v podání kapitána Huntera Garlenta a podruhé skvěle lapačkou zhatil tutovku stejného hráče v přesilovce, když Garlent zakončoval z pravého kruhu úplně sám. I Benátky však v první části zahrozily, největší příležitost Vojtěcha Havlase po chybě lišek však zůstala nevyužita, a tak se do druhé dvacetiminutovky šlo za těsného náskoku Füchse.

V první desetiminutovce druhé části hry měli hosté dvě dobré příležitosti, do té první se dostal debutující mladíček Jiří Šícha, jenž se dostal dobrým bruslením před obránce, avšak svůj samostatný únik od mezikruží ve vyrovnání nepřetavil, když jeho zakončení Quapp vyrazil. Druhou velmi dobrou pozici měl Dominik Zumr, když vše místo střelby ještě šperkoval přihrávkou, která nenašla adresáta. Domácí tak trestali dvěma slepenými góly v samém závěru druhé části, které od sebe dělilo jen šestnáct sekund. Nejprve se po pravém křídle prohnal Clarke Breitkreuz a přesnou střelou k tyči zvýšil – 2:0 a poté studenou sprchu hostům nachystal třetím gólem Lane Scheidl, a to v době, kdy se hosté ještě ani nestihli oklepat z druhé trefy domácích lišek – 3:0. Po druhé části tak Benátky prohrávaly až příliš krutě o tři branky.

V polovině třetí třetiny se benáteckým hokejistům podařilo poprvé v tomto utkání skórovat, stalo se tak dokonce při vlastním oslabení. Havlas vybojoval na červené čáře puk pro Dominika Zumra, který nabral rychlost, dostal se do samostatného úniku a blafákem po ledě zdramatizoval další průběh utkání – 3:1. Za další minutu se hostům naskytla příležitost hrát minutu a sedm sekund přesilovku pět na tři, avšak bohužel z několika střel se nic neurodilo. Pět minut před koncem nastřelil Hunter Garlent břevno benátecké branky a jen dokumentoval, že v tomto utkání mu nebylo přáno.

Petteri Väkiparta (Lausitzer Füchse): Pro náš tým to byl další přípravný zápas, navíc před našimi fanoušky. Taková utkání potřebujeme k tomu, abychom se zlepšovali a věděli, co je dobré a kde musíme přidat. Jedině tak můžeme mít úspěšnou sezónu. První třetina byla od nás dobrá. Ve druhé třetině jsme až příliš často ztráceli kotouče a soupeře pouštěli do mnoha šancí. Na konci této části hry se nám podařilo vstřelit dvě branky, což bylo dobré. Třetí třetinu jsme odehráli tak, abychom o náskok nepřišli. Líbily se mi i naše přesilové hry. Za osmnáct hodin už ale hrajeme další zápas. I v něm se chceme dobře prezentovat.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Sehráli jsme vyrovnané utkání, kdy jsme se soupeřem drželi krok a paradoxně ve druhé třetině, kde jsme byli lepším týmem a vytvářeli si i šance, jsme dostali dva góly jako přes kopírák v situacích dva na jednoho. Ve třetí třetině pokračovalo vyrovnané utkání a trochu nás mrzí naše neproměněné šance, kdy jsme měli být více produktivní. Někteří hráči byli po nemoci jednou nebo dvakrát na ledě, klobouk dolů před nimi. Kvituji, že jsme se tomu postavili čelem a předvedli jsme týmový výkon. Proti profesionálnímu mančaftu druhé německé ligy naši kluci, někteří po nemoci a práci, zaslouží pochvalu. Slušně se toho zhostili i naši mladí junioři, předvedli dobrý a nebojácný výkon proti kvalitnímu soupeři.