6. 9. 2024 | Tomáš Nejedlo

V oboustranně kvalitní přípravě Benátky remizovaly s Weisswasserem

přát., pátek 6. 9. 2024
Benátky n.J. - Lausitzer BEN - LAU
Proti velmi kvalitnímu protivníku z Německa se v pátek 6. září na domácím ledě utkali hokejisté Benátek nad Jizerou. K Jizeře dorazil účastník DEL2, tedy druhé nejvyšší celostátní německé soutěže Lausitzer Füchse. Tým z východoněmeckého Weisswasseru v Benátkách dvakrát vedl, domácí dvakrát dotáhli díky dvěma trefám Dominika Řepíka. V prodloužení ujel hostující Scheidl a trefil Liškám pomyslný druhý bod navíc.
Benátky n.J.: Brázdil (Hofman) – Klodner, Antoš, Chalupa, Havelka, Kliment, Němeček, Pejchal – Jankovský, Šafránek (C), Mrňa, Hozák, Pětník, Řepík, Vágner, Havlas, Dvořák, Vacín, Hamršmíd.
Lausitzer: Filiminow (Morrone) – Zauner, Elten, Braun, Plouffe, Beaudry – Sezemsky, Scheidl, Jahnke, Stumpel, Grafenthin, Makitalo, Taupert, Anders, Valentin, Breitkreuz, Dosch, Bartuli, Knobloch, Ziesche.
Branky a nahrávky: 34. Řepík (Hozák), 48. Řepík (Havelka, Hozák) – 25. Jahnke (Scheidl), 46. Breitkreuz (Jahnke), 62. Scheidl (Plouffe). Rozhodčí: Horažďovský - Dědek, Kettner. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 170. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3 pp.

Hned v úvodu utkání mohly jít Benátky do vedení. Jiří Hozák ujel hostující obraně a byl faulován v brejku Beaudrym. Sudí Horažďovský zkřížil po tomto hákování ruce nad hlavou, a tak měli domácí k dispozici trestné střílení. Sám faulovaný Hozák ale soupeřova brankáře neoklamal. Už v první třetině bylo zřejmé, že se bude hrát svižný a kvalitní hokej, byť branka v ní nakonec ještě nepadla.

Skóre se poprvé měnilo až v druhé periodě a do vedení šli Němci. Ve 25. minutě po pěkné kombinaci napříč pásmem střílel mimo Brázdilův dosah Charlie Jahnke - 0:1. Poté Benátečtí přečkali oslabení a sami udeřili ve 34. minutě, když si za záda německé obrany najel Dominik Řepík a bekhendovým blafákem překonal Filimonowa - 1:1. Byla jen škoda, že ve druhé třetině Benátky neproměnily minimálně dvě velmi dobré šance, jinak se do kabin šlo po druhé části za jiného stavu.

Takto při remíze šel do vedení Lausitzer ve 46. minutě. Milan Antoš u mantinelu přišel o helmu, musel rychle vystřídat a rozhozená obrana Benátek už nestihla reagovat na přihrávku Clarku Breitkreuzovi, jenž prostřelil Brázdila - 1:2. Jenže i na tento gól domácí zareagovali, v přesilové hře se tečované přihrávky Hozáka a poté Havelky odrazily k Dominiku Řepíkovi, který se trefil do odkryté části branky - 2:2.

Oboustranně velmi kvalitní a svižné utkání tak dospělo k remíze, což bylo úspěchem zejména pro benátecké barvy. V následném prodloužení tři na tři rozhodli hosté po brejkové situaci, v níž sám na branku ujel Lane Scheidl a překonal Jaroslava Brázdila - 2:3 pp.

Jiří Kadlec (HC Benátky nad Jizerou): Stál proti nám velice kvalitní soupeř ze druhé německé ligy. Hosté mají v kádru skvělé bruslaře i výborné technické hráče. Nám se ale proti podobným soupeřům hraje lépe. Byl to opravdu skvělých zápas. Přál bych si, abychom podobných utkání hráli více. Hrozně se mi to líbilo.