2. 3. 2022 | Tomáš Nejedlo

V posledním prvoligovém zápase Benátečtí padli s Přerovem

51., středa 2. 3. 2022
Benátky n.J. - Přerov BEN - PRE
Čtrnáct let v řadě trvající prvoligovou pouť zakončili benátečtí hokejisté na domácím ledě porážkou 2:5 s Přerovem. Na úvodní gól hostí reagoval vyrovnáním zkušený Dušek, poté Zubři vedli o dva góly, Dlouhý ještě snížil, avšak hosté duel definitivně rozhodli ve třetí části hry dvěma góly v přesilových hrách. Benátky tak zakončily sestupovou sezónu, po dlouhé době bohužel míří o patro níž.
Benátky n.J.: Žajdlík (Vopravil) – Kolmann, Hladík, Kunst, Kollert, Hampl, Patzelt – Gajda, Dušek, Daniel Špaček – Zajíček, A. Dlouhý, Wiencek – Cikhart, Pabiška, Vomáčka – Křepelka.
Přerov: Petrásek (Klimeš) – Gréč, Kubeš, Dluhoš, R. Černý, Krisl, Ševčík – Jan Svoboda, M. Kratochvil, T. Doležal – Š. Kratochvil, Süss, Matěj Svoboda – Tadeáš Král, Pechanec, Herman – D. Indrák, F. Dvořák, Sebera – Matěj Novák.
Branky a nahrávky: 10. Dušek (Daniel Špaček, Kunst), 26. A. Dlouhý (Gajda, Wiencek) – 5. Š. Kratochvil, 11. Pechanec (Tadeáš Král, Ševčík), 11. T. Doležal (Sebera), 47. Jan Svoboda (F. Dvořák, Kubeš), 56. Tadeáš Král (Ševčík, Pechanec). Rozhodčí: Čáp, Zavřel – Beneš, Dědek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 160. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5

Skóre posledního prvoligového zápasu Benátek v této sezóně se poprvé měnilo po pěti minutách hry. Za záda benáteckých hráčů se dostal Šimon Kratochvil. Vypadalo to, že při zakončení mu puk sjel z hole, ten přesto mezi betony domácího brankáře doklouzal za brankovou čáru – 0:1. Benátečtí se dočkali vyrovnání těsně po skončení své první přesilové hry. Špačkovu přihrávku zpoza branky přetavil v gól hlídkující Antonín Dušek, který dostal kotouč přesně k levé tyči – 1:1. Jenže Benátky se z vyrovnávací trefy neradovaly ani minutu. Ševčíkovu střelu od modré čáry vyrazil Žajdlík před sebe, kde bojoval o puk Král, nakonec si kotouč vzal pro sebe Antonín Pechanec, který překonal roztaženého brankáře Žajdlíka – 1:2.

A nebylo jen u toho. Ještě v téže minutě došlo k několika přetahovaným o puk, po nichž zůstali Přerovští usazeni v útočném pásmu, kde z levé strany pokořil benáteckého brankáře Tomáš Doležal - 1:3. Za zmínku stojí v první části hry snad ještě únik Jana Cikharta, proti němuž ale zakročil brankář Petrásek, a tak se šlo do kabin za dvoubrankového vedení Zubrů.

Zkraje 26. minuty se Benátečtí vrátili zpět do utkání, když po Wiencekově střele vznikl před brankářem Petráskem závar, ten neměl kotouč pod kontrolou a ležel v takové nehokejové pozici na ledě. Mezi tím ještě dorážející Gajda orazítkoval tyčku. Volného puku si všiml Adam Dlouhý, který ho dostal jen těsně za brankovou čáru, čehož si všimlo i bystré oko přesného sudího Čápa – 2:3. Vyrovnání měl na své hokejce Benjamin Vomáčka, avšak ten v dobré pozici Petráska nepřelstil, tudíž Přerov u Jizery vedl, sice tentokrát už jen o gól, i po druhé třetině.

Ve třetí části hry už Benátečtí nenašli síly na vyrovnání, Zubři duel definitivně rozhodli ve dvou přesilovkách. Nejprve se na kruh dostal kotouč k Janu Svobodovi, který střelou, jež cinkla ještě o tyčku, trefil přesně – 2:4. Z další početní výhody pak vykrystalizoval pátý gól, to si v 56. minutě Ševčíkovu střelu od modré čáry našel hlídkující Tadeáš Král, když tečoval kotouč mimo Žajdlíkův dosah – 2:5. Benátky tak svou čtrnáct let dlouhou pouť první ligou zakončily porážkou.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Nevyšla nám první třetina, v níž nám soupeř odskočil. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb a sahali jsme po vyrovnání, ale selhali jsme v přesilových hrách. Ve třetí třetině si naopak právě Přerov pojistil vítězství v přesilovkách.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Toto utkání už nemohlo ani u jednoho týmu v tabulce nic změnit. Brali jsme ho jako poslední zápas před play-off. Chtěli jsme hrát dobře, což se nám podařilo v první a ve třetí třetině. Druhá třetina byla rozpačitá a domácí v ní byli lepší. Bereme to jako dobrý zápas.