2. 3. 2023 | Tomáš Nejedlo

V posledním utkání nadstavby porážka s Chebem v prodloužení

N14, čtvrtek 2. 3. 2023
Benátky n.J. - Cheb BEN - CHE
Čtrnáctý duel nadstavbové části uzavřel letošní druholigovou sezónu benáteckého týmu, který se po čtrnáctileté prvoligové éře nově utvořil. Skončil bohužel nepostupem do předkola play-off, který Středočechům utekl v samém závěru. V posledním kole byla ještě jiskřička naděje, avšak Benátečtí nedokázali na svém ledě zdolat nevyzpytatelný Cheb, s nímž nakonec padli 3:4 v prodloužení. Navíc Děčín zvítězil v Klatovech, a tak si svůj postup sám stvrdil. Benátky ve středečním utkání dotahovaly tříbrankový náskok soupeře, což se jim povedlo. Svůj první gól za benátecké áčko v této sezóně vstřelili mladíci Jakub Peca a Tomáš Rajgl. Stačilo to však jen na bod, neboť Stadion rozhodl duel v dvojnásobné přesilovce.
Benátky n.J.: Sejpal (29. Hradiský) – Mašek, Mrkvička, Antoš, Klodner, M. Tondr, Rajgl, Uřidil – L. Tondr, Bříška, Dvořák – Jankovský, Havlas, Hašlar – Kulvejt, Král, Hejňák – Peca.
Cheb: Kašpar (Tichon) – Iakhanov, Šik, Troška, Shikut, Kořán, Stejskal – Prošek, Konášek, Krutina, Rozhon, Shafeev, Fečo, Vrtek, Čejka, Filippenko.
Branky a nahrávky: 36. Peca (Král, Kulvejt), 40. Jankovský (Havlas, Rajgl), 57. Rajgl (Dvořák) – 26. Rozhon (Prošek, Stejskal), 28. Čejka (Kořán, Vrtek), 29. Krutina (Rozhon, Prošek), 62. Čejka (Vrtek, Prošek). Rozhodčí: Zeliska - Motl, Tuháček. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 28:38. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4 pp.

Benátečtí vstoupili do utkání aktivněji a hned v úvodu mohli jít do vedení. Akci Hašlara však zastavila tyčka chebské branky a proti šanci navrátilce do sestavy, kapitána Bříšky byl beton brankáře Kašpara. Ve 13. minutě cinkla podruhé v utkání tyč za zády brankáře hostujícího Stadionu, tentokrát to bylo po střele Hejňáka, jemuž střeleckou příležitost připravil Král. Chebští toho v první třetině mnoho nevymysleli, Benátky ale v následném průběhu utkání litovaly svých neproměněných šancí.

Od počátku druhé části Stadion vystrkoval růžky a byl za to odměněn. Čejku ve velké příležitosti ještě nechal vyniknout Sejpala, ve 26. minutě už se ale poprvé měnilo skóre. Petr Rozhon byl na konci kombinace, když se elegantně vyhnul Sejpalovi, který mu chtěl vypíchnout puk, a zakončil do odkryté klece - 0:1. Krátce nato podnikl Stadion rychlý brejk, Vrtek v situaci dva na jednoho předložil puk Michaelu Čejkovi a ten našel prostor mezi Sejpalovými betony - 0:2. Ve 29. minutě už to bylo o tři branky, kotouč se příhodně odrazil k Šimonu Krutinovi a ten vyhnal Sejpala z branky - 0:3.

Po této pasáži hry, kdy Benátky během tří minut třikrát inkasovaly, se domácí dokázali vrátit do zápasu ještě do konce druhé části. Jankovského střela ještě o kousek minula branku, za malý moment však předvedli pěknou akci dva mladíci. Kulvejt zpoza branky našel Jakuba Pecu a ten vstřelil svůj první letošní gól v benáteckém áčku - 1:3. V poslední minutě druhé části Havlasovu střelu Kašpar vyrazil jen k Václavu Jankovskému a ten odražený puk napálil do branky - 2:3.

Také benátecký tým zachránila v jednom momentu tyčka, na druhé straně kontroval neproměněnou šancí Hašlar. Rozhodnout mohl zkušený Vrtek, na toho si ale počíhal střídající Hradiský. Domácí se tak dočkali vyrovnání, po Dvořákově vyhraném vhazování natáhl na modré čáře Tomáš Rajgl a podobně jako spoluhráč Peca, i on zaznamenal svou první trefu za benátecké áčko - 3:3. Prodloužení netrvalo ani dvě minuty. Na trestnou lavici putovali Bříška s Dvořákem, a tak dvojnásobnou přesilovku využil Michael Čejka k rozhodující trefě zápasu - 3:4 po prodloužení.

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): Je mi strašně líto, že jsme ten poslední zápas nedokázali vyhrát. Už jen kvůli fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Myslím si, že toto utkání úplně přesně vystihlo naši sezónu. Hráli jsme strašně bohorovně, nedohrávali jsme situace, chtěli jsme dávat góly do prázdné branky. Byl to takový pohodlný hokej. Znovu opakuji, strašně mě mrzí, že jsme na závěr sezóny nedopřáli fanouškům vítězství. Doufám ale, že nás to do příští sezóny posílí a budeme silnější. Taky mě mrzí přístup dalších týmů, které ani neodjedou k zápasu. Jsem strašně zvědavý, jak zareaguje svaz a doufám, že to tvrdě potrestá, aby se to již neopakovalo. Jinak se stane z druhé ligy fraška.

Jaromír Carvan (HC Stadion Cheb): Bylo vidět, že oběma týmu pomalu o nic nejde. Chtěli jsme toto utkání zvládnout, protože jsme měli tři výhry v řadě, dnes máme čtvrtou. I když to byl poslední zápas, tak si myslím, že první třetina byla taková na rozjezd. V té druhé jsme odskočili na 3:0, ale vůbec to nebylo dle obrazu hry. Proměnili jsme tři brejky, avšak do konce třetiny jsme dvakrát inkasovali. Ve třetí třetině jsme chtěli výsledek hlavně udržet. Měli jsme hromadu šancí, které jsme nevyužili a poté jsme byli potrestáni. Zápas rozhodla nedisciplinovanost domácích, kteří v prodloužení udělali dva fauly a my v přesilové hře skórovali.