6. 11. 2022 | Tomáš Nejedlo

Velmi důležité body Benátečtí dokázal urvat v Chebu

14., neděle 6. 11. 2022
Cheb - Benátky n.J. CHE - BEN
Tohle už benátečtí hokejisté potřebovali jako sůl. Po smolné porážce s Ústím nad Labem, kdy výhra visela doslova na vlásku, urvala benátecká družina tři veledůležité body v premiérovém souboji s Chebem. U německých hranic hosté v první třetině po trefách Šímy a Bříšky odskočili do dvougólového náskoku, domácí se prosadili Čejkou ve druhé třetině a to bylo vše. V závěru přečkaly Benátky velký nápor soupeře, kdy několikrát měly potřebné štěstí nebo šance Stadionu pochytal spolehlivě chytající Tomáš Sajdl, opět zapůjčený z prvoligového Kolína. Další duel čeká Středočechy ve středu, to jedou do Vrchlabí.
Cheb: Kašpar (Tichon) – Šikut, Jachanov, Kořán, Troška, Leština, Pohanka – Nekvinda (A), Trapl, Konášek, Vrtek, Šafejev, Fečo, Šik (C), Rozhon, Šťastný, Krutina, Čejka, Vašíček.
Benátky n.J.: Sajdl (Sejpal) – Mrkvička, Mašek, M. Tondr (A), Antoš, Klodner, Rajgl – Hruška, L. Tondr, Král, Šafránek (A), Havlas, Stehlík, Hejňák, Zumr, Dvořák, Šíma, Bříška (C).
Branky a nahrávky: 36. Čejka (Rozhon, Kořán) – 11. Šíma (Stehlík, Bříška), 16. Bříška (Zumr, Mrkvička). Rozhodčí: K. Hlinka - Motl, Pěkný. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 285. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

První třetina se benáteckému týmu po daleké cestě do Chebu gólově velmi povedla a právě v ní byl položen základ k následné výhře. V 11. minutě domácí chybovali za vlastní brankou, o kotouč je obral Kamil Bříška, hezky našel Jana Stehlíka, jehož umístěnou střelu ještě Kašpar stačil vyrazit, ovšem na dorážku číhajícího Petra Šímy byl už i on krátký - 0:1.

V 16. minutě bylo v hostujícím táboře ještě veseleji. Mrkvičkovu střelu od modré vyraženou Kašparem si našel Kamil Bříška, chytře si najel do střelecké pozice a překonal chebského gólmana - 0:2.

Vyzdvihnout je třeba i výkon benáteckého brankáře Tomáše Sajdla, který byl i pro tento zápas zapůjčen z prvoligového Kolína a osmadvaceti úspěšnými zákroky pomohl hostům k velmi důležité výhře. Inkasoval v tomto zápase jen jednou, a sice v 36. minutě, když se z bezprostřední blízkosti trefil Michael Čejka - 1:2.

Horké chvilky zažíval Sajdl společně s celým týmem zejména ve druhé polovině třetí třetiny, kdy si domácí vytvořili místy až drtivý tlak, ale gólman hostí pochytal vše a navíc benáteckému týmu tentokrát přálo i to potřebné štěstíčko. I přes závěrečnou power-play už Stadion nevyrovnal, a tak Středočeši vezli velmi cenné tři body.

Petr Nekvinda (HC Stadion Cheb): Myslím si, že to bylo z obou stran vyrovnané utkání. Hrál se hokej na úrovni. Bohužel jsme v úvodní třetině dvakrát inkasovali. Jednou po dorážce, podruhé se nám špatně odrazil puk za brankou a náš obránce tam byl o chviličku později a z druhé nebo třetí dorážky hosté skórovali. Ještě v power play jsme se snažili vyrovnat. To, co soupeři padlo na hokejku, to nám padlo přes hokejku a odrazilo se to vedle. Bohužel jsme neměli to hokejové štěstí, abychom vyrovnali. Prohráli jsme, hodně nás to mrzí, protože si myslím, že minimálně bod jsme si zasloužili.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Řekl bych, že celé utkání jsme měli pod kontrolou. Hráli jsme trpělivě a zodpovědně střídání od střídání. Kluci makali, akorát v závěru zápasu jsme se dostali pod těžký tlak, který byl umocněn power play. Naši hráči padali po tlamách do střel a utkání jsme tak dovedli do vítězného konce. Tato výhra byla podpořena kvalitním výkonem našeho brankáře.