24. 8. 2022 | Vendula Zdražilová, Tomáš Nejedlo

Vyrovnaná odveta v Děčíně znamenala těsnou výhru Medvědů

přát., středa 24. 8. 2022
Děčín - Benátky n.J. DEC - BEN
Po necelém týdnu se opět v přípravném období střetly týmy Děčína a Benátek. Na Středočechy čekal na severu Čech nepříliš kvalitní a těžký led, avšak také mnohem kvalitnější sestava Medvědů než minulý týden u Jizery. V utkání byli domácí střelecky aktivnějším týmem a po zásluze také vedli o dvě branky. Hosté však nesložili zbraně, a ačkoliv byli ve viditelně přísnějším oku místního rozhodčího a nasbírali deset dvouminutových trestů, podařilo se jim po trefách Krále a Klodnera vyrovnat. Rozhodující moment přinesla 52. minuta, kdy se trefil děčínský Tomáš Nezbeda. Obrovská šance kanonýra Bříšky ze samého závěru už na výhře domácích bohužel nic nezměnila, a tak se druholigový nováček chystá na další zápas přesně za týden - v úterý 30. srpna přijede do Benátek prvoligová rezerva Pardubic.
Děčín: Lavinger (Skokan) – Brož, Loukota, Kučera, Charvát, Starý, Kaltenböck – Trávníček, J. Tůma, L. Nezbeda – Faigl, T. Nezbeda, Zajan – Volráb, Fojt, Macek – Chovanec.
Benátky n.J.: Sejpal – Čížek, Klodner, Antoš, Kulvejt, Mrkvička, Mašek, Šípek – Šíma, Bříška, Špaček (C) – Stehlík, Havlas, Zumr – Křenek, Král, Dvořák – Kusý, Hruška, Hejňák.
Branky a nahrávky: 13. T. Nezbeda (Zajan, Faigl), 33. Charvát (Brož, Trávníček), 52. T. Nezbeda (Faigl, Loukota) – 36. Král (Křenek, Dvořák), 46. Klodner (Zumr, Antoš). Rozhodčí: Michajličenko - Liška, Toman. Vyloučení: 4:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 39:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Začátek byl v podání domácích velmi aktivní. Ale šance Faigla a L. Nezbedy, který jel v samostatném úniku, zlikvidoval gólman Sejpal. Skóre se měnilo v čase 12:06. Nabídnutou přesilovku dokázal využít Tomáš Nezbeda, kterého našel zadovkou Pavel Zajan – 1:0. V brance domácích se rozhodně nenudil Lukáš Lavinger, který se musel několikrát vytáhnout proti šancím Benátek.

Druhou třetinu začali hráči Děčína opět aktivně. Napadáním si několikrát vybojovali zajímavé možnosti. Domácí Zajan měl velkou šanci, ale puk zamířil mimo branku. Změna stavu skóre přišla na začátku 33. minuty. To hrál Děčín dvojnásobnou přesilovku. Vladimír Brož střílel od modré a z dorážky se nemýlil Adam Charvát – 2:0. Ve 36. minutě mohl zvýšit vedení Tomáš Nezbeda, ale v samostatném úniku trefil pouze tyč hostující branky. To už byli hosté ve větším tlaku, který nakonec přinesl snížení, a to z hole Petra Krále – 2:1.

V poslední části uběhly tři minuty a hosté dostali možnost přesilové hry, kterou na jejím konci dokázali využít. Od modré se trefil Jan Klodner - 2:2. O chvíli později hráli v početní výhodě i Medvědi, ale skóre zůstalo nezměněné. To se neměnilo ani při šanci Pavla Zajana, který zblízka nepřekonal Sejpala. Rozhodující gól přišel v čase 51:53. Tomáš Faigl oslovil svojí přihrávkou Tomáše Nezbedu, který nabídku využil a přidal svou druhou branku v zápase – 3:2. Hosté to v závěru zkoušeli ještě při hře bez brankáře, ale všechny šance vychytal výborný Lukáš Lavinger.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Bylo to úplně jiné utkání než u nás. Soupeř doplnil svoji sestavu o jednu lajnu kvalitních hráčů, kteří u nás nehráli. Bylo to vidět. Řekl bych, že to bylo vyrovnané utkání. Dvacet minut v zápase hrát v oslabení je pro nás příliš. Vždy, když jsme se dostali do laufu, byli jsme vyloučeni, navíc několikrát jsme hráli ve třech. Toho se musíme vyvarovat.