24. 11. 2021 | Tomáš Nejedlo

Vyrovnaný zápas bohužel urvali Jestřábi ve třetí třetině

23., středa 24. 11. 2021
Prostějov - Benátky n.J. PRO - BEN
Benátečtí hokejisté cestovali do Prostějova s cílem překvapit, což se jim nakonec bohužel po vyrovnaném průběhu utkání nepodařilo a s Hané se vracejí s prázdnou. Na gól se v tomto utkání čekalo více jak půl zápasu, než se přesně trefil domácí Jáchym. Benátečtí odpověděli krátce před druhou sirénou trefou Daniela Špačka, leč vstup do třetí části se vydařil Jestřábům. Jelínek možná trochu se štěstím překonal Krále a jeho trefa se nakonec ukázala jako vítězná. Při hostující power-play jistil výhru Hanáků Kloz a Benáteckým tak nezbývá, než se soustředit na sobotní duel s Ústím - hrát se bude tzv. "o šest bodů."
Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Husák, Klimíček, P. Krejčí, Babka, Vala, Zajíc, M. Jáchym – P. Beránek, T. Jáchym, Mrázek – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Rudovský – Š. Jelínek, T. Koblížek, Dubský – Podlaha, Janeček, Štefka.
Benátky n.J.: D. Král (Žajdlík) – Aubrecht (A), J. Šedivý, Žůrek, Kunst, Hampl, Bukač, Patzelt – Daniel Špaček (A), Dušek, Měchura – Jiruš, Čederle, Pabiška (C) – Wiencek, Jansa, Kalaj – Zajíček, E. Čermák, Křepelka.
Branky a nahrávky: 34. T. Jáchym (Klimíček, Rudovský), 42. Š. Jelínek (Vala, Dubský), 60. J. Kloz (Rudovský, Novák) – 40. Daniel Špaček (Dušek, Měchura). Rozhodčí: Čáp, Micka - Kleprlík, Kráľ. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 365. Střely na branku: 25:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Hned na začátku byla k vidění obrovská šance Rudovského, který byl sám před benáteckým gólmanem. Pak následovala hra ze strany na stranu se sérií nepřesných pokusů. Po pěti odehraných minutách přišel první trest, a to na straně hostujícího celku. V přesilovce donácí kombinovali před brankou Krále, ale střelu, která by jej ohrozila, si nevytvořili. V samotném závěru hry 5 na 4 pálil od modré obránce Husák, jenže mířil mimo. Na druhé straně Hampl ostrou střelou od modré orazítkoval tyč prostějovské branky. Chvíli na to sebral Aubrecht puk za vlastním brankovištěm a rozjel se na Bláhu, jeho zakončení ale nebylo přesné. V čase 17:34 si Kloz vybruslil sám na gólmana Benátek, jeho pokus gólman hostů zastavil. V posledních vteřinách založil ještě útok Jelínek, ale gól do šatny Benátkám nedal.

V čase 22:54 se Štefka dostal ke střele z mezikruží, ale orazítkoval jen břevno. I v dalších minutách jsme se drželi před brankou Benátek. Ve 33. minutě další početní výhoda na prostějovské straně. Po minutě využil přesilovku Tomáš Jáchym, který převzal puk ve středním pásmu, rychle projel do toho útočného, a střelou zápěstím z levého kruhu zavěsil – 1:0. Tato branka Hanákům vlila krev do žil a ti působili silnějším dojmem. Jedenáct sekund před koncem druhé dvacetiminutovky avšak Benátečtí dokázali z hole Daniela Špačka vyrovnat – 1:1.

První zákrok ve třetí třetině si zapsal gólman Bláha. V čase 41:38 ale předvedl akci s přesným zakončením Šimon Jelínek a vedení Jestřábům vrátil zpět – 2:1. Ve 48. minutě byl naopak pořádný závar před Králem a několik našich dorážek. V čase 52:44 šla obě mužstva do čtyř po vyloučeních Zajíce s Jirušem za hrubost. Hra 4 na 4 zrychlila tempo zápasu. V plném počtu v 55. minutě se gólman Benátek měl co otáčet. Několik dalších střel pak mířilo i na prostějovskou jedničku, která soupeře držela. V čase 57:53 si hostující lavička vzala oddechový čas, po kterém naskočila v šesti bez Krále. Hostující celek byl v obranném pásmu domácích hodně nebezpečný. Tlak ale Prostějovští ustáli a v čase 59:12 uklidil puk do prázdné branky Jan Kloz – 3:1.

Aleš Totter, trenér LHK Jestřábi Prostějov: „Myslím si, že kromě druhé poloviny první třetiny jsme hráli systémově a zodpovědně. Předvedli jsme takový kompaktní výkon. Špatná byla poslední minuta druhé třetiny, kdy jsme ve středním pásmu dvakrát nedotáhli kotouč do útoku a nechali jsme si kotouč vzít. Z toho nám pak soupeř vyrovnal. Na to byla ale dobrá reakce, že jsme dokázali dobře vstoupit do třetí třetiny. Jde vidět, že jsme se po těch zraněních a nemocech trochu srovnali. Je cenné, že všichni hráči byli ve hře. Dokázali jsme doma zase vyhrát a vrátit se na vítěznou notu.“

Valdemar Jiruš, trenér HC Benátky nad Jizerou: „Pro nás je to těžká porážka. Myslím si, že jsme nebyli vůbec horším soupeřem. Hokej se ale hraje na branky a v tom měl Prostějov více štěstí, k nám se naopak otočilo zády. Jedeme domů trošičku zklamaní, protože naše produktivita je bídná. V takových utkáních, když vydržíme držet krok i s takovým silným týmem, který je jeden z favoritů, tak ta koncovka rozhoduje. V ní byl soupeř lepší a zaslouženě bere tři body.