21. 1. 2023 | Tomáš Nejedlo

Z Klatov se po přestřelce Benátečtí vrátili aspoň s bodem

N3, sobota 21. 1. 2023
Klatovy - Benátky n.J. KLT - BEN
Co se vývoje skóre týče, tak duel třetího kola nadstavby "B" mezi Klatovy a Benátkami měl poměrně divoký průběh. Brusliví domácí dělali hostujícímu týmu svým pohybem problémy a v první třetině se také dostali do dvoubrankového vedení. Když ve 22. minutě klatovský Adamec svým třetím gólem v utkání zvyšoval na 4:1, vypadalo to s hosty zle. Jenže postupně se Benáteckým podařilo snižovat, až v 56. minutě Jankovský srovnal na 4:4. V prodloužení se štěstí usmálo na Západočechy, a tak brali bod navíc. Po průběhu utkání je nakonec dělba bodů asi zasloužená. Další zápas čeká na Benátky ve středu doma, to přijede poslední Hronov.
Klatovy: K. Kolář - Kremláček, Pánek, Houfek, Šilhán, Vajner, Kovářík, Walter - Adamec, Čech, Kaiser, Beníšek, Prokop, Beránek, Matoušek, F. Kolář, Kvasnička, Beníšek.
Benátky n.J.: Sejpal - M. Tondr, Rajgl, Mrkvička, Klodner, Antoš, Mašek - L. Tondr, Bříška, Hašlar - Dvořák, Šafránek, Jankovský - Šíma, Havlas, Hejňák.
Branky a nahrávky: 2. Adamec (Beránek, Čech), 18. Adamec (Beránek, Čech), 19. Houfek (Walter, Pánek), 22. Adamec (Kremláček, Pánek), 64. Houfek (Kaiser) - 10. Bříška (L. Tondr, Klodner), 34. Bříška (Dvořák), 45. L. Tondr (Bříška, Mrkvička), 56. Jankovský (Rajgl, Šafránek). Rozhodčí: Hacaperka - Motl, F. Sýkora. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 31:36.

Benátečtí začali v Klatovech nešťastně. Už po necelých dvou minutách hry totiž inkasovali, když Václav Adamec vyšťoural puk v Sejpalově výstroji a zasunul ho za brankovou čáru - 1:0. Vyrovnáno bylo po necelých deseti minutách hry, Kamil Bříška z prostoru modré čáry napřáhl k dělovce a tu zastavila až síť za brankářem Kolářem - 1:1. Jenže Klatovští ještě do první pauzy dvakrát udeřili, a to v samém závěru první části. Nejprve na konci 18. minuty vyjel s pukem po vyhraném vhazování Václav Adamec a z prostoru mezikruží se trefil přesně k tyči - 2:1. Přesně o minutu později přišel nešťastný moment, když střelu klatovského kapitána Jakuba Houfka až téměř od modré čáry nešťastně srazil za záda vlastního brankáře rukavicí obránce Antoš - 3:1.

Jak špatně benátečtí hráči skončili první třetinu, stejně špatně začali i tu druhou. Po Pánkově střele se puk od zadního mantinelu odrazil k Václavu Adamcovi, který bez rozpaků napálil puk mimo Sejpalův dosah - 4:1. V ten moment hosté prohrávali o tři góly a museli dotahovat. Naději do třetí třetiny vykřesal ve 34. minutě kanonýr Kamil Bříška, když v přesilové hře po vyhraném vhazování Dvořákem svou dělovkou málem protrhl síť - 4:2.

Další přesilová hra ve třetí části znamenala snížení na rozdíl jediného gólu a opět bylo o co hrát. Zafungovala spolupráce Kamila Bříšky a Lukáše Tondra, který si srovnal puk na hokejce a mezi betony Koláře snížil - 4:3. Ve třetí části byli hosté jednoznačně lepším týmem, což značí i četnost střelby v této části hry 16:7 ve prospěch hostí. Vyrovnání tak viselo na vlásku a hosté se ho dočkali v 56. minutě, když Václav Jankovský šťastně protlačil puk za brankovou čáru - 4:3.

Duel tak dospěl do prodloužení, v němž se štěstí usmálo na Klatovy. Kaiser z přečíslení zakončoval mimo branku, dvě střely Jakuba Houfka ještě Martin Sejpal dokázal vyrazit, na další dorážku už byl ale krátký, a tak Klatovští brali bod navíc - 5:4 po prodloužení.

Michal Straka (SHC Klatovy): Řekl bych, že v prvních dvou třetinách jsme dnes hráli možná nejlépe v celé letošní sezóně. Opravdu to bylo dobré. Po první třetině jsme vedli 3:1, pak dokonce i 4:1. Víme, že Benátky mají výborné přesilové hry a bohužel našimi vyloučeními jsme je dostali zpět do hry. Ve třetí třetině, jak máme mladý tým, začali jsme se bát o výsledek a hosté po zásluze srovnali. Pro nás je důležitý druhý bod z prodloužení a také, že jsme toto utkání zvládli a že jsme vyhráli.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Domácí vstoupili do utkání s dobrým pohybem, který nám v první třetině dělal velké problémy. Po ní vedli 3:1, postupnými kroky a trpělivou prací jsme se snažili výsledek korigovat, což se nám podařilo. Šli jsme do prodloužení, v němž jsme bohužel neuspěli. Asi jsme si více bodů než jeden nezasloužili, kvůli špatné první třetině.