10. 8. 2021 | Jan Koudelka, Tomáš Nejedlo

Z Ústí s první - těsnou porážkou v letošní přípravě

přát., úterý 10. 8. 2021
Ústí n.L. - Benátky n.J. UNL - BEN
Tři zápasy a tři různé výsledky. Takový má za sebou program Jirušova družina benáteckých mladíků. Ti po výhře ve Vrchlabí a remíze se Sokolovem padli v Ústí nad Labem 1:2, avšak z utkání, které odehráli ve značně okleštěné sestavě, odešli se vztyčenými hlavami a se ctí. Vstup do zápasů měli hosté výborný, hned z první akce skóroval Adam Dlouhý. Jenže jiný gól už nepřišel a pomyslný chléb se lámal ve druhé části. Tam nejprve Tůma vyrovnal a vše rozhodl sporný gól Milfaita, o jehož platnosti se dá polemizovat. Nicméně rozhodčí ho uznal a i přes sólový neproměněný únik Wienceka a několik velkých šancí na druhé straně zůstal konečný výsledek 2:1 pro Slovan. Příprava pro Benátky pokračuje ve čtvrtek, to budou hosty v Kolíně.
Ústí n.L.: Cikánek – Drtina, Havránek, Brož, Trefný, Přindiš, Štochl, Bartoň – Trávníček, Vrdlovec, Severa – Š. Bláha, Milfait, D. Tůma – M. Tůma, O. Bláha, Ouřada – Grim, Čermák, Jouza.
Benátky n.J.: Král – Žůrek, Kunst, Aubrecht, Šedivý, Hampl, Kovář – Wiencek, Dlouhý, Klapka - Cikhart, Čermák, Křepelka - Vomáčka, Hájek, Dospěl.
Branky a nahrávky: 28. Tůma (Bláha O., Trefný), 37. Milfait (Brož, Bláha Š.) – 1. Dlouhý (Žůrek, Kunst). Rozhodčí: Biedermann, Domský – Beneš, Kurtin. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 270. Střely nad branku: 35:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Úvod utkání vyzněl mnohem lépe pro hosty, hned v první minutě vyrazil pouze před sebe Cikánek střelu od mantinelu a Adam Dlouhý již neměl příliš práce s doklepnutím puku za jeho záda. Brzy se probudili i domácí a po střele Brože bylo málem vyrovnáno. Poté se předvedl gólman hostí Král, když do své svatyně nepustil ránu Davida Tůmy z bezprostřední blízkosti. Další šance zapsali domácí v přesilové hře, ani Havránek, ani Vrdlovec ovšem Krále nepřekonali. I po zbytek třetiny byl více nebezpečný Slovan, domácí příznivce ale nepotěšili opět ve velkých šancích David Tůma a Štěpán Havránek. - 0:1

Benátští byli kousek od zopakování skvělého vstupu do třetiny, po brzkém vyloučení z řad domácích se puku ujal opět Dlouhý a málem dokázal Cikánka překonat podruhé. Na druhé straně ujížděl téměř osamocen Severa, který ale také nedal. Domácí fanoušci se tak radovali až po střele Davida Tůmy, který náramně naložil s přihrávkou Ondřeje Bláhy, když trefil přesně nad Královo rameno. Hned v další minutě mohl přidat Tůma druhou branku, král proti jeho střele ale perfektně vytáhl špičku betonu a držel tak vyrovnaný stav. V půlce utkání přišlo vyloučení na straně hostí, to ovšem Slovanu ke skórování nepomohlo. Ústečtí ale nemuseli dlouho smutnit, čtyři minuty před koncem se do úniku dostal Jan Milfait a skvělým blafákem poslal Slovan do vedení – 2:1

V úvodu posledního dějství šli hosté po čtvrté do čtyř, ani tuto přesilovku ale nedokázali domácí využít. Jedinou vetší příležitost měl Severa, který ale svou ranou na Krále nevyzrál. Obrovskou šanci měl poté Wiencek, který obelstil obránce a jel sám na Cikánka, na něm si ale již vylámal zuby a skóre nevyrovnal. Ze sedaček již zvedal fanoušky Ouřada, který krásnou kličkou položil Krále, ten ale stihl puk vyrážečkou poslat na poslední chvíli mimo bránu. Stejně jako Ouřada měl na lopatkách Krále i Martin Tůma, ani ten ovšem z podobné pozice nenavýšil vedení. Král dál pokračoval ve výborném výkonu, nevyzrál na něj po skvělé přihrávce Severy opět Martin Tůma v předbrankovém prostoru. Po velkém tlaku Ústi se tři minuty před koncem dostal do úniku Wiencek, který svému týmu zařídil přesilovou hru v koncovce utkání. Slovan si už ale zbytek zápasu pohlídal a dokázal zvítězit - 2:1

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Další přípravný zápas, který jsme odehráli v únavě kvůli velké tréninkové zátěži. Dnes jsme hráli dobře a plnili věci, které jsme si před zápasem řekli. Jediné, na čemž by se dalo zapracovat, je proměňování šancí, kterých jsme dnes měli opravdu dost, avšak vzali jsme si z toho plno věcí a nyní se budeme připravovat dál.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): My jsme měli velice dobrý vstup do utkání, kdy jsme se dostali do vedení a obecně jsme odehráli velmi solidní třetinu. V druhé třetině se hra více vyrovnala a soupeř následně dokázal po naší chybě vyrovnat. Poté přišla sporná situace, kdy náš brankář říkal, že to branka nebyla, ale hlavní rozhodčí ji uznal. O tom, zda to doopravdy branka byla se dá polemizovat, avšak tato branka nakonec rozhodla. My jsme si následně vytvořili několik šancí, které jsme neproměnili, což nás mrzí a pokud by se jednalo o mistrovské utkání, tak bychom jeli domů bez bodu.