Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 307
Matěj Psota
 
 651
Někdo jiný
 
 357

Celkem hlasovalo 2246 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

15.7.Hanousek poprvé mezi muži a Nikův tříbodový zápasVěra Novotná

V předposledním díle Kroniky benátecké sezony zamíříme do zadních řad celku HC Benátky nad Jizerou. V těch se v letošní sezoně ukázal navrátilec benáteckých barev Ján Niko a poprvé mezi muži bojující Tomáš Hanousek. Jak si oba beci v uplynulé sezoně vedli a jak se těší na nadcházející ročník?

9.7.Debutanti v benáteckém dresuVěra Novotná

Dnešní díl Kroniky benátecké sezony věnujeme dvěma mladíkům, kteří se představili v benáteckém dresu. Jan Šír společně s Václavem Burdou poprvé okusili WSM ligu, druhý jmenovaný sice jen na skok, avšak i on díky osmičce zápasů nasbíral spoustu cenných zkušeností.

30.6.Mládí i zkušenosti v benáteckém brankovištiVěra Novotná

Jsme znovu zpět s Kronikou benátecké sezony, v níž se dnes krátce zastavíme znovu mezi třemi tyčemi. Ty v uplynulé sezoně hájil dvacetiletý Matěj Žajdlík společně s Jiřím Stejskalem, který v dresu Benátek nad Jizerou odchytal deset sezon. Ročník 2017-2018 byl jeho posledním, neboť v zápase 52. kola proti HC Slavia Praha se Stejskal rozloučil se svoji kariérou. Pojďme si tyto dva maskované muže připomenout trochu blíže.

12.6.Stabilní pilíře benátecké obranyVěra Novotná

Také v dalším díle Kroniky benátecké sezony zůstaneme v obranných řadách celku Benátek nad Jizerou. V pětici hráčů, kteří v dresu středočeského celku odehráli nejvyšší počet zápasů v minulém ročníku, nalezneme také Jana Bednáře a Semyona Mirochnikova. Oba zvládli třicítku zápasů a oba si ve svém mladém věku stihli mezi muži připsat nějaký ten kanadský bod. Jaké jsou tedy jejich loňské statistiky?

2.6.Kolmann s Pyrochtou se v Benátkách minulou sezonu příliš neochladiliVěra Novotná

První červnový víkend bude ve znamení další kapitoly Kroniky benátecké sezony. Díl to nebude nijak rozsáhlý, týkat se totiž bude dvou obránců, kteří se na ledu benáteckého stadionu dlouho nezdrželi. Oba odehráli méně než čtvrtinu sezony, i tak však stihli zanechat ve statistikách výraznější stopu. Petr Kolmann si v minulé sezoně nesmazatelně zapsal do statistik vstřelený hattrick a Filip Pyrochta hned čtyři body v jednom zápase. Oba se poté připojili k „A“ týmu Bílých Tygrů.

27.5.Veselého benátecká premiéra i čekání na gól Kryštofa HrabíkaVěra Novotná

V partě Benátek nad Jizerou se našli i hráči, kteří si na svůj premiérový gól museli nějakou tu chvíli počkat. Byli jimi i Kryštof Hrabík a Radek Veselý. Oba nejprve sbírali přesné přihrávky a premiérový gól zaznamenali až v desátém, respektive patnáctém kole. Poté se však nastartovali a oba zakončili sezonu s dvoucifernou číslicí v kolonce kanadských bodů...

13.5.Nejvytěžovanější brankářské duoVěra Novotná

V dalším díle Kroniky benátecké sezony se krátkým pohledem dostáváme poprvé do brankoviště. Ohlédneme se za sezonou nejvytěžovanějšího brankářského dua, které tvořili Aleš Stezka a Josef Kořenář.

13.5.Kdo se hlásil na suché přípravě? Věra Novotná

Benátečtí odstartovali přípravu na novou sezonu v pondělí 7. května. Na prvním tréninku, který se uskutečnil ještě mimo led, tedy na takzvané suché přípravě, se hlásilo jednadvacet známých tváří, šest nováčků a jedna staronová posila. Kdo by se tedy mohl představit v benáteckém dresu v příští sezoně? Pojďme se společně podívat…

8.5.Brankářský post máme vyřešený, potvrdil sportovní ředitel Jan SlivkaVěra Novotná

Pomalu se blíží začátek nového ročníku WSM ligy a my jsme se proto sešli se sportovním ředitelem Janem Slivkou, který se ohlédl nejen za ročníkem uplynulým. Prozradil, na které známé tváře se benátečtí fanoušci mohou těšit, kdo bude zastávat gólmanský post i změny v trenérském týmu.

6.5.Účastníci nejlepší pětice v počtu zablokovaných střelVěra Novotná

V dnešním díle Kroniky benátecké sezony uzavřeme uplynulý ročník dvou útočníků. Oba spojuje účast v nejlepší pětici těch, kteří zabraňovali puku v projití k benáteckým gólmanům. Řeč bude o sedmnáctiletém talentu, který se účastnil mistrovství světa hráčů do osmnácti let a o útočníkovi, jenž si v dresu Benátek odkroutil svou druhou sezonu…

29.4.Jedni z nejproduktivnějšíchVěra Novotná

V dnešním díle Kroniky benátecké sezony zamíříme znovu do útočných řad, kde v sezoně 2017/2018 řádili jak zástupci nadějného mládí, tak navrátilci WSM ligou ostřílení. Oba dnešní borce spojuje účast v nejlepší pětici bodujících útočníků a také fakt, že sezona 2017/2018 byla jejich nejlepší v dosavadní kariéře mezi muži. Řeč je o reprezentačním zástupci do devatenácti let Ondřeji Chrtkovi a o navrátilci do benátecké sestavy Matěji Psotovi. Pojďme se podívat, s jakou bilancí letošní sezonu zakončili.

22.4.Nejtrestanější benátecké duoVěra Novotná

V pořadí již třetí díl Kroniky benátecké sezony se znovu podívá do obranných řad, kde najdeme dvojici s nelichotivými prvními dvěma místy. Patrik Maier i Adam Jandejsek nasbírali v průběhu uplynulého ročníku nejvíce trestných minut z celého benáteckého kádru. Patrik Maier se zapsal do podvědomí diváků jak ve WSM lize, tak v české nejvyšší lize, když v obou soutěžích vyzval soupeře na férový souboj bez rukavic.

18.4.Jiří Kudrna: Hráči výkonnostně vyrostli, dostihl nás ale náročný programVěra Novotná

Sezona by nebyla kompletní bez zhodnocení trenéra benáteckého výběru. Jiří Kudrna, který nastoupil na post hlavního trenéra namísto Jiřího Čelanského, měl pod svými křídly velmi mladý výběr. Cíl měli Benátečtí stejný jako pro většinu sezon, avšak tentokrát měl celek Benátek nad Jizerou k play off hodně daleko. Co mohlo podle trenéra za nepostup? Kdo jej v sezoně překvapil a jak vidí šance benáteckých zástupců v draftu NHL? Nejen tyto odpovědi najdete v rozhovoru.

15.4.Nejvytěžovanější obranné duoVěra Novotná

Všem fanouškům benáteckého hokeje přinášíme další díl kroniky, která mapuje uplynulý ročník WSM ligy. Tentokrát zamíříme do obranných řad, kde se podíváme na sezonu dvou beků, na jejichž kontě najdeme nejvíce odehraných duelů. Jsou jimi Vratislav Kunst a Jakub Husa. Devatenáctiletý Kunst odehrál svou první sezonu ve WSM lize, Husa přidal do svých statistik druhý odehraný ročník, v němž zlepšil svou bodovou bilanci oproti své debutantské sezoně.

6.4.Stabilní účastníci benáteckého kádruVěra Novotná

Po uplynulém ročníku jsme vám poprvé přinesli Kroniku benátecké sezony, v níž jsme zmapovali statistická okénka a velké momenty každého z hráčů benáteckého kádru. V letošní sezoně v tomto trendu budeme pokračovat a vy se tak můžete těšit na nových devatenáct dílů. Ročník 2017/2018 nebyl z těch výsledkově nejpovedenějších, co se ale získaných zkušeností mladého celku týká, ty byly obrovské. Důkazem je například nejlepší sezona Dominika Hrníčka a velmi povedená sezona Petra Wienceka, který se již do benáteckého kádru stabilně zařadil.

1.3.Byla to moje nejlepší sezona, výsledkově ale dobrá nebyla, připustil BittnerVěra Novotná

Po odchodu Petra Kolmanna a Daniela Špačka, kteří se v průběhu sezony přesunuli do kádru Bílých Tygrů Liberec, převzal kapitánské „C“ Ladislav Bittner. Za celou sezonu chyběl v jediném zápase a připsal si 25 kanadských bodů (14+11). Díky svým výkonům si nejednou vysloužil slova chvály nejen od svých spoluhráčů, ale i fanoušků. Kdo tedy bude hodnotit ročník 2017/2018 bylo jasné. Bittner ale kromě ohlédnutí za uplynulým ročníkem prásknul i kolegu, který podle něj hokejově nejvíce vyrostl…

27.2.Benátecká sezona pohledem statistikVěra Novotná

Tabulka je po základní části sezony jasná, Benátečtí skončili na předposledním místě se 39 body. V součtu se nedařilo ani doma, ani venku. Pravý fanoušek ale musí vidět, že mladíci během sezony neuvěřitelně herně vyrostli a několikrát předvedli povedené akce, za které si vysloužili potlesk. Řeč statistických čísel je ale občas velmi neúprosná, pojďme se proto podívat, jak si Benátečtí vedli jako tým…K jednotlivým článkům týmu se dostaneme během off-season.

26.2.Jiří Stejskal pověsil svou výstroj na hřebík stylově - proti Slavii, kde začínalBEN - SLA 2:5, 52.kolo | Věra Novotná

Zápas proti Slavii byl posledním soutěžním duelem pro brankáře Jiřího Stejskala, který strávil u řeky Jizery deset sezon. Číslo deset by se už samo o sobě mohlo zdát magickým, avšak Stejskal si duel 52. kola vybral záměrně. Právě v dresu sešívaných začínal, a chtěl tedy proti nim i končit. Jak si poslední zápasové minuty užil a co plánuje do budoucna? I to nám po zápase prozradil.

25.2.Rozhodly neproměněné šance, ví Hrabík. Na sezonu bude přesto vzpomínat v dobrémBEN - SLA 2:5, 52.kolo | Věra Novotná

Útočník s číslem 53 na zádech byl po celou sezonu stabilním článkem kádru Benátek nad Jizerou a chybět tedy nemohl ani v posledním duelu sezony proti týmu HC Slavia Praha. Právě Kryštof Hrabík byl u obou benáteckých branek. Co nám řekl o své úvodní trefě? Na jaký svůj gól z letošní sezony bude vzpomínat nejvíc? To a ještě mnohem více prozradil v pozápasovém rozhovoru…

24.2.Benátečtí na konec sezony padliBEN - SLA 2:5, 52.kolo | Věra Novotná

Benátečtí přivítali ve svém posledním hracím kole celek Slavie Praha. Před domácími příznivci do zápasu vstoupili nejlépe, jak mohli, totiž využitou přesilovou hrou. Na konci první dvacetiminutovky však odcházeli do kabin šťastnější hráči Slavie, kteří se ujali vedení patnáct sekund před první sirénou. Benátečtí byli herně vyrovnaným soupeřem Pražanů, avšak v produktivitě znovu zaostali a při několika vyložených šancích si vybrali velký kopec smůly. Sezonu 2017/2018 zakončili porážkou 2:5.

23.2.Poslední zápas je tu! Benátečtí se s letošní sezonou rozloučí duelem proti Slavii PrahaBEN - SLA 2:5, 52.kolo | Věra Novotná

Letošní sezona WSM ligy 2017/2018 nezadržitelně spěje ke svému závěru základní části. Pro mladý benátecký celek však bude sobotní utkání proti celku HC Slavia Praha posledním utkáním celé letošní sezony. Slavia se naopak může těšit na vyřazovací boje. Pražané jsou aktuálně čtvrtí s náskokem tří bodů na dvojici pronásledovatelů.

Přijďte se s benáteckými hokejisty rozloučit v sobotu 24. února a udělejme společně tečku za tímto ročníkem. Utkání začíná v 17:00. Vše důležité přinese tradičně server onlajny.com.

22.2.Zemřel Milan ČernýRedakceVe věku 54 let zemřel ve středu 21.února po dlouhé těžké nemoci někdejší hlavní trenér benáteckého A-týmu pan Milan Černý. Bývalý hráč pražské Sparty či Plzně trénoval v Benátkách nad Jizerou v letech 2011 - 2013. Poté se ještě vrátil v sezóně 2014/15 před úspěšným play-off, ve kterém Benátky dokázaly vyřadit Litoměřice a následně mocně potrápit velkého favorita z Českých Budějovic, což se stalo jedním z největších úspěchů benáteckého klubu v prvoligové historii.

Čest jeho památce!

21.2.Poslední duel proti Vsetinu? Jediným střelcem byl znovu PsotaVSE - BEN 9:1, 51.kolo | Věra Novotná

Celek Vsetína vylákal naposledy hokejisty Benátek nad Jizerou na venkovní souboj! Valaši, kteří stále ještě bojují o play-off, začali duel nejlépe, jak mohli. Gólem ve druhé minutě zápasu. Navíc již v úvodní dvacetiminutovce svému soupeři utekli na rozdíl tří branek. Středočeši se o možnost dostat do hry připravili rovněž i svou nedisciplinovaností, Vsetínu nabídli devět přesilových her. Valaši dokázali využít jedinou. I to jim ale stačilo na to, aby Benátecké porazili znovu vysokým rozdílem. Stejně jako ve třetím vzájemném duelu byl jediným střelcem Benátek nad Jizerou Matěj Psota a rovněž z posledního setkání odjíždí benátečtí hráči s porážkou 1:9.

20.2.S venkovní částí sezony se Benátečtí rozloučí ve Vsetíně VSE - BEN 9:1, 51.kolo | Věra Novotná

Zbývá šest bodů ve hře, tým VHK ROBE Vsetín, který bude právě příštím soupeřem Benátek nad Jizerou, potřebuje na osmou příčku body čtyři. Domácí výhra nad Benátkami je tedy pro Valachy klíčová. Vzájemné zápasy hovoří ve prospěch Vsetína, avšak Benátečtí již několikrát v posledním duelu své soupeře zaskočili. Zda parta trenéra Kudrny zakončí venkovní část ročníku 2017/2018 úspěšně, to se dozvíme ve středu 21. února. Zápas na stadionu Na Lapači započne v 17:30. Vše podstatné přinese tradičně server onlajny.com.

20.2.Vzpomínám na strašně pěkné roky, které jsem v Benátkách strávil, říká reprezentant Ondřej VitásekOndřej NejedloSedmadvacetiletý prostějovský odchovanec Ondřej Vitásek přišel do Benátek nad Jizerou téměř před sedmi lety z druholigové Opavy. Brzy se zabydlel v základní sestavě a jeho velmi dobré výkony ho katapultovaly do kádru extraligových Bílých Tygrů z Liberce. Ve své třetí sezóně v liberecké organizaci jej pozval tehdejší reprezentační trenér Vladimír Růžička do přípravy na mistrovství světa v běloruském Minsku, tohoto šampionátu se posléze Vitásek také zúčastnil. Následně vyhrál mistrovský titul s Libercem a v další sezóně se společně s Bílými Tygry umístil na druhém místě. Před nastávajícím ligovým ročníkem zamířil nejprve do Švédska, aby brzy posílil ruský tým Jugra Chanty-Mansijsk. Velmi dobrých výkonu v týmu ze Sibiře si všiml i hlavní trenér české reprezentace Josef Jandač, který Vitáska nominoval na zimní olympijské hry v Jižní Koreji.
19.2.Tak rychlý gól jsem ještě nedal, řekl po závěrečném zápase "B" týmu Novotný Věra Novotná

Právě hráč s číslem 29 otevřel střelecký účet zápasu mezi Benátkami nad Jizerou „B“ a soupeřem ze Žiliny. Na úvodní branku potřeboval Daniel Novotný pouhých osm sekund. Jak tuto trefu okomentoval a jak celkově sezonu zhodnotil? To se dozvíte v rozhovoru, který nám Dan poskytl bezprostředně po výhře 9:3.

18.2.Obdržený třetí gól zápas rozhodl, míní navrátilec Jan Jeník BEN - LTM 1:4, 50.kolo | Kateřina Řípová

Při porážce 1:4, kterou benáteckým hokejistům uštědřily Litoměřice, byl Jan Jeník asistentem u jediné domácí branky. Tento mladý a nadějný hokejista se do týmu Benátek nad Jizerou vrátil po pauze, zapříčiněné nemocí. Jak se na ledě cítil a co může za neúspěch v 50. kole? Dozvíte se v pozápasových ohlasech…

17.2.Litoměřice odjíždí z Benátek s vítězstvímBEN - LTM 1:4, 50.kolo | Věra Novotná

Předposlední domácí zápas nedopadl pro benátecké hráče zrovna podle představ, ačkoliv předvedli v souboji s Litoměřicemi velmi vyrovnanou bitvu. V prostředním dějství ale Stadion ukázal svou sílu a dostal se po chybách domácího celku do vedení, které do konce zápasu nepustil. Vidět byl především Denis Kusý, který se podílel na třech brankách Litoměřic a zařídil tak vítězství nad Benátkami v poměru 1:4.

16.2.Litoměřice si chtějí zlepšit venkovní bilanci, uspějí v Benátkách?BEN - LTM 1:4, 50.kolo | Věra Novotná

Předposlední domácí duel Benátek nad Jizerou nabídne souboj dvou celků, kteří se již o místo v play-off ucházet nemohou. O to více ale touží napravit si reputaci z nevydařené části sezony a důstojně ji zakončit. Oba nadcházející soupeři v minulém kole padli. Benátečtí nestačili na Frýdek-Místek, jemuž podlehli 1:4. Stadion na druhé straně neuspěl před domácím publikem v souboji s Přerovem a padl 4:6. Předtím ale Kališníci dokázali porazit Kladno, Benátečtí proto nesmí nic podcenit. Rozuzlení čtvrtého vzájemného duelu přinese sobota 17. února. Pokud nebudete přítomni přímo na stadionu, sledujte vše podstatné prostřednictvím textové reportáže. Startujeme v 17:00.

14.2.Benátečtí rysům vzdorovali, druhá polovina zápasu ale rozhodlaJFM - BEN 4:1, 49.kolo | Věra Novotná

Do Frýdku-Místku odjeli hráči Benátek nad Jizerou ve velmi okleštěné sestavě, kdy měli k dispozici čtyři obránce a osm útočníků. Úvod zápasu nebyl zrovna nejhokejovější, diváci si tak na první branku museli počkat do druhého dějství. Benátečtí dokázali v neúplné sestavě rysům vzdorovat a zásluhou branky Ladislava Bittnera při vlastním oslabení vyrovnali průběh zápasu. Slezané ale v prostředním dějství ještě dvakrát překonali Matěje Žajdlíka v bráně a zajistili si potřebný náskok. Po šedesáti minutách se Benátečtí vraceli domů bez bodu s prohrou 1:4.

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist