15. 4. 2024 | Ondřej Nejedlo, Veronika Jankovská

Letošní výsledek je hozenou rukavicí, cíl je umístění po základní části minimálně do osmého místa, říká nový trenér Jiří Kadlec

Do nového druholigového ročníku 2024/25 nastoupí benátecký tým s novým mužem na střídačce. Hlavním trenérem se stal dvaapadesátiletý Jiří Kadlec. Někdejší vynikající útočník Kolína, Mladé Boleslavi či Hradce Králové není žádným trenérským nováčkem. Ve svém životopise má třeba kolínské prvoligové angažmá, kdy byl asistentem hlavního trenéra Martínka. V uplynulé sezóně vedl Kutnou Horu, hrající krajský přebor.

Stal jste se novým benáteckým trenérem. Jak probíhala jednání s benáteckým klubem a kdy jste byl poprvé kontaktován?

První kontakt proběhl už někdy minulý rok v dubnu, kdy jsem ale už byl v Kutné Hoře domluven na pokračování. Slíbili jsme si, že si během sezóny několikrát zavoláme a uvidíme. Stoprocentně jsme se domluvili někdy na konci ledna. Rozhodnutí to ale nebylo úplně jednoduché. V Kutné Hoře jsem byl spokojený, ale vyšší soutěž byla motivací.

Jako hlavní trenér jste vedl Kutnou Horu v krajském přeboru. Jak se těšíte na novou výzvu v podobě třetí nejvyšší hokejové soutěže?

Právě vyšší soutěž na postu hlavního trenéra je tou největší výzvou. Těším se i na spolupráci s novými tvářemi v novém prostředí. Zkrátka, těším se.

Jakým hokejem byste se chtěl v Benátkách prezentovat?

Mám rád aktivní hokej. Nikdy, a to i jako hráč, jsem neměl rád nějaká vyčkávání a pasivní bránění. Jistěže jsou momenty, kdy se tomu nevyhnete, ale stavět na tom taktiku rozhodně nechci.

Jste zatím spokojen se skladbou zdejšího kádru? Znáte některé hráče osobně?

Se stavbou kádru jsem spokojen. Většinu hráčů se podařilo podepsat i pro následující ročník. K nim se přidá několik nových tváří, které jsou na druhou ligu ošlehané a také několik kluků, kteří vycházejí z juniorů. Některé hráče znám osobně ještě jako své spoluhráče, některé jako protihráče. Ostatní poznám za pochodu.

V poslední otázce nastiňme cíl benáteckého klubu pro nadcházející druholigový ročník 2024/25…

Letošní výsledek, kdy tým přešel přes předkolo play-off a postoupil mezi osm nejlepších týmů, je hozenou rukavicí. S ohledem na doplnění kádru by cíl měl být umístění po základní části minimálně do osmého místa. Zajistili bychom si tím kvalitnější soupeře pro druhou část jako přípravu na play-off. Ještě lepší by bylo konečné umístění do šestého místa, vyhnuli bychom se tak předkolu. S chutí do toho!

Další články

TABULKA LIGY nadstavba sk. B
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
# Tým Z B
1. HC Benátky n.J. 12 62
2. HC Kobra Praha 12 58
3. HC Stadion Cheb 12 48
4. HK Kralupy n.Vltavou 12 44
5. HC Wikov Hronov 12 41
6. IHC Králové Písek 12 38
7. TJ HC Řisuty 12 24
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
21.05.2024

Výroční zpráva 2023

Výroční zpráva HC Benátky nad Jizerou 2023


11.04.2024

Valná hromada

Klub HC Benátky nad Jizerou zve všechny své členy a příznivce na valnou hromadu, která se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna od 18:00 hodin v prostorách VIP na zimním stadionu v Benátkách.


27.03.2024

Velikonoční memoriály

Ve velikonočním čase se na ZS v Benátkách budou konat dva tradiční turnaje mládeže. Ve čtvrtek 28. března od 8:00 Memoriál Tomáše Hraběte kategorie U10 a o den později - v pátek 29. března od 8:00 hodin také od 8:00 Memoriál PhDr. Bohumila Bartoně kategorie U12. Tak přijďte fandit!