2. 12. 2014 | Tomáš Nejedlo, Martina Válková

Dva domácí zápasy se severočeskými soupeři. Nejprve dorazí vedoucí Chomutov

Benáteckým hokejistům se zatím stále nedaří podle představ. Po domácí porážce s Kadaní přišla i prohra na ledě oblíbeného Mostu, čímž skončila neuvěřitelná série šestnácti benáteckých výher s tímto soupeřem v řadě. Nyní čekají Středočechy dvě po sobě jdoucí domácí utkání se severočeskými celky. To první již ve středu 3. prosince, kdy k Jizeře zavítá vedoucí tým tabulky a jeden z aspirantů k návratu zpět do extraligy – Piráti Chomutov. V letošním prvním vzájemném měření sil Piráti v Benátkách podlehli 2:3, avšak doma to Benáteckým vrátili i s úroky. Chomutovská výhra 6:1 toho budiž jasným důkazem. Severočeský mančaft navíc sedmkrát v řadě vyhrál a jeho výsledky i výkony budí respekt. Překvapí však Benátky favorita a oberou ho o body? Odpověď nabídne středeční utkání s úvodním vhazováním v 17:30 hodin! Průběh utkání tradičně nabídne i podrobný on-line přenos!

Představujeme soupeře - Piráti Chomutov

Vedení klubu tak v letní pauze mělo plné ruce práce s vybudováním nového kádru, který bude schopný bojovat o návrat do extraligy. Při pohledu na soupisku a tabulku je třeba říci, že Piráti mají tým určitě kvalitní a čelo tabulky jim právem náleží. Novým trenérem byl jmenován zkušený někdejší kouč Slavie nebo Třince Břetislav Kopřiva. Konzultantem klubu je dokonce trenér národního týmu Vladimír Růžička!

Na post brankář přivedli Piráti opravdovou kvalitu, kterou třicetiletý zkušený brankář Miroslav Kopřiva bezesporu je. Někdejší gólman extraligového Kladna, pražské Slavie a v loňské sezóně také účastníka KHL Slovanu Bratislava je severočeskému týmu velkou oporou. Tři vychytaná čistá konta, průměr obdržených branek 1,68/zápas a více jak 93 % úspěšnost zásahů. Takovými statistikami se může zkušený Kopřiva pyšnit.

Kapitánem týmu a jedním z nejzkušenějších zadáků je někdejší obránce pražské Slavie Jiří Drtina. Ten také vede produktivitu obránců, když za 5 gólů a 16 nahrávek posbíral už 21 bodů. Co dočinění s českou nejvyšší soutěží měli v minulosti další beci – Martin Rýgl, Jaroslav Koma, Jan Rutta nebo třeba čerstvá posila Milan Toman. Zajímavými předsezónními akvizicemi jsou dva kanadští zadáci. Devětadvacetiletý Mario Scalzo reprezentoval svou zemi dokonce i na MS. Jinak hrál například ve Švýcarsku, Německu, Finsku nebo Rakousku. O dva roky starší Brett Skinner si dokonce v jedenácti případech zahrál za New York Islanders slavnou NHL a za Drtinou je v bodování druhý.

Také v útoku působí jeden Kanaďan, kterému není Česko úplně cizí. Bryan McGregor totiž dvě sezóny strávil v Třinci. Naposledy působil v týmech zemí Kazachstánu, Dánsku a Maďarsku. Zatím se pohybuje na čele bodování, s 17 body je třetí. Zajímavým hokejistou je i finský útočník Tomas Sinisalo. Oporami týmu jsou ze Slavie Praha příchozí Vladimír Růžička mladší, Antonín Dušek z Liberce nebo další ofenzivní hráči – Marek Hovorka (s 30 body vede produktivitu), Štěpán Hřebejk nebo Nikola Gajovský. Dravé mládí pak zastupují nadějní bratři David a Ondřej Kaše nebo David Kämpf.

Soupeř v číslech

120-egg.jpg

Související články

2. liga 2024/25 - Západ
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
# Tým Z B
1. HC Tábor 39 102
2. HC Příbram 39 92
3. HC Stadion Vrchlabí 39 82
4. HC Wikov Hronov 39 68
5. HC Kobra Praha 39 66
6. HC Benátky n.J. 39 65
7. IHC Králové Písek 39 54
8. Slovan Ústí n.Labem 39 52
9. HK Kralupy n.Vltavou 39 52
10. HC Děčín 39 46
11. MOSTEČTÍ LVI 39 43
12. HC Stadion Cheb 39 36
13. SK Kadaň 39 34
14. TJ HC Řisuty 39 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
02.03.2025

Béčko udrželo krajskou ligu

Po těsné porážce 1:2 v Hořovicích zvládlo benátecké béčko rozhodující zápas o udržení krajské ligy na výbornou a soupeře Spartak Žebrák doma po gólech Najče, Kusého, Macury, Hejňáka a Votoupala přehrálo jasně 5:0 a zajistilo si příslušnost této soutěže i pro příští ročník.


18.02.2025

B tým zvládl první play-down

Benátecké béčko zvládlo první duel o záchranu krajské ligy s Žebrákem na výbornou. Na výhře 7:1 se pěti kanadskými body podílel Tomáš Andris. K jeho jednomu gólu se přidali střelci dvakrát Hošek a po jednom Douša, Horáček, Švejda a Haspeklo. Odveta je na programu v sobotu 22. února na ledě hořovické nafukovačky.


07.02.2025

Béčko s Benešovem

Důležitý duel o záchranu krajské ligy mužů čeká o víkendu benáteckou rezervu. V sobotu 8. února od 12:30 doma změří síly s Benešovem, tak přijďte hráče povzbudit!