4. 12. 2014 | Martina Válková

Petr Kolmann se s tím nemazal: zavřel oči a propálil to!

Probíhá první minuta prodloužení mezi Benátkami a Chomutovem. Hosté jdou po dvou vyloučeních naráz do tří. Benátečtí cítí ohromnou příležitost a usazují se v útočném pásmu před Kopřivou. Odpovědnost na sebe vzápětí bere obránce Petr Kolmann, který svou střelou propaluje Kopřivu, a vše, co je před ním, a přisuzuje tak Benátkám bod navíc. Že by bezchybné míření? Kdepak. „Zavřel jsem oči a chtěl to všechno propálit,“ řekl po zápase otevřeně střelec vítězné branky.

Divákům, co pravidelně sledují výkony Benáteckých, musí být jedno jasné: Jejich výkony jsou jako akcie. Nestabilní a velmi často překvapivé, ať už příjemně, či nikoliv. Sotva totiž Benátky utrpěly porážku 2:4 na ledě dvanáctého Mostu, proti kterému držely famózní bilanci šestnácti výher v řadě, vytáhli se doma Pešánovi svěřenci na lídra tabulky z Chomutova. „Šli jsme do toho s tím, že proti nim nemáme co ztratit,“ popsal rozpoložení v benátecké kabině před utkáním s Piráty Kolmann.

Jak řekli, tak udělali. Na Benáteckých bylo v první třetině opravdu vidět, že do zápasu jdou s vervou a odhodláním. „Vlétli jsme na ně hned ze začátku. Chvíli ani nevěděli, kde jsou,“ komentoval vstup do zápasu Kolmann. „Benátky nás trochu překvapily, i když jsme věděli, že to je mladé a dobře bruslící mužstvo,“ uvedl v ohlase jeden z Pirátů Antonín Dušek, jenž se ve druhé třetině zasloužil o kontaktní branku na 1:2 a jehož jste ještě vloni mohli vidět hájit barvy Benáteckých. „Motivace vyhrát byla rozhodně vyšší než jindy,“ netajil se.

Jako divák sledoval Dušek předchozí vzájemný duel Pirátů s Benátkami z 18. kola, který byl okořeněn řadou potyček. „Benátky už pak prohrávaly vysokým rozdílem, tak se alespoň začaly prát. V tomto duelu to měly dobře rozehrané, tak nebyl důvod, aby se rvaly. Chtěly to dohrát na body, protože je potřebují,“ měl jasno Dušek.

Že jsou body ve stupňujícím se boji o předkolo play-off třeba, si je vědom i Petr Kolmann. „S Ústím to bude zápas o šest bodů,“ uvědomuje si důležitost nadcházejícího střetu se Slovanem. „Konečně bychom je mohli přeskočit. V sobotu chceme bodovat,“ dodal Kolmann odhodlaně.

Ten v letošní sezóně zatím balancuje na hraně první a druhé nejvyšší soutěže. Ve třinácti utkáních za liberecké Bílé Tygry si připsal po jedné brance a jedné asistenci. A jak své vystoupení v Extralize hodnotí? „Ze začátku to nebylo špatné. Ke konci se nám poslední tři – čtyři zápasy nedařilo a možná i mně samotnému,“ reflektovalo své působení v Tygrech benátecké číslo pět, jehož úkolem bylo zalepit díru v prořídlé sestavě Tygrů.

„Teď se všichni kluci uzdravili, tak se zase postupně vracím sem do Benátek,“ ujasňuje současnou situaci strůjce úspěchu proti Chomutovu. Na svou další příležitost v Liberci si tak "Kolmič", jak mu spoluhráči přezdívají, musí počkat. Do té doby doufejme, že se mu v Benátkách bude dařit a že svou účastí pomůže týmu se o vyřazovací část soutěže poprat.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
7. PRO Prostějov 13 45:42 23
8. VSE Vsetín 13 41:34 22
9. SLA Slavia 13 30:29 21
10. JIH Jihlava 13 34:32 19
11. TRE Třebíč 13 34:35 18
12. FRM Frýdek-Místek 14 38:37 16
13. BEN Benátky n/J 13 32:45 16
14. UNL Ústí n/L 13 31:50 12
15. SOK Sokolov 13 37:56 6
16. KAD Kadaň 13 22:69 1
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
28.09.2019

Proti Vsetínu s Musilem

Benátecký dres oblékne poprvé v utkání proti Vsetínu dvaadvacetiletý útočník Adam Musil, jemuž byly vyřízeny střídavé starty z extraligového klubu Bílí Tygři Liberec. Nadějný český reprezentant odehrál v letošní sezóně v libereckých barvách 5 utkání, v nichž ale nebodoval.


25.09.2019

Bittner do Třebíče

Benátecký útočník Ladislav Bittner mění působistě v rámci Chance ligy. Do konce letošní sezóny bude hostovat v Třebíči.


24.09.2019

Foto proti Chomutovu

Foto z utkání proti chomutovským Pirátům najdete zde.