25. 9. 2006 | Tomáš Špringl

”Měli jsme uhrát alespoň bod,” hodnotí Barek

Benáteckým se sobotní zápas s Vrchlabím příliš nevydařil. I přes vyrovnanou hru jim chybělo štěstí v zakončování a je škoda, že se nepodařilo alespoň uhrát alespoň jeden bod. Své si o tom myslím i benátecký brankář Martin Barek: „Já si myslím, že jsme měli na to uhrát alespoň ten bod. Šance na to byli, měli jsme spoustu přesilovek. Ale prostě skončilo to tak jak to skončilo a je to určitě škoda.“

O tom, že benátečtí měli šance svědčí i počet vyloučených na straně Vrchlabí, kterým sudí rozdal celkem 17 trestů. Několikrát jsme měli i možnost hrát 5 na 3, ale podařilo se nám to využít pouze jednou. Totéž se povedlo naneštěstí také Vrchlabí, které si zahrálo několikrát ve dvojnásobné převaze, když dokázalo využít současné vyloučení našich beků Peška s Holým. To byla šance pro vsetínského útočníka Lukáše Valka, který tak rozhodl o tom, že se nebude prodlužovat. Pro benátecké to byla určitě těžká situace, kdy se museli obejít bez dvou schopných beků. K tomu si řekl své opět domácí brankář: „No tak určitě nejtěžší bylo to, když nás Vrchlabí zavřelo ve třetině a vlastně motalo nás tam kolem branky.“

Koneckonců, Lukáš Valko byl jedním z nejaktivnějších hráčů na ledě. Bylo ho vidět téměř pořád. Samozřejmě se prosazovali i jiní vrchlabští útočníci. Ptali jsme se Martina Barka zda-li měl před některým z nich větší respekt než před ostatními: „Tak nikoho jmenovitě ne ale vím, co tam je za útočníky takže jsem si musel dávat pozor na všechny, protože tam mají kvalitní forvardy.“

Velkou šanci měli benátečtí v závěru třetí třetiny, kdy sudí vyloučil v 56.minutě vrchlabského Lukáše Krále na pět minut za úder na oblast hlavy a krku. Benátky tak měly vlastně možnost dohrát hru v pěti proti čtyřem a ještě vyrovnat. To bohužel zbytečným faulem zhatil v 58.minutě Josef Skořepa a byl taktéž vyloučen. Zbytek hry se dohrál čtyři na čtyři s tím, že Barek opustil půl minuty před koncem branku ale ani to už nepomohlo.