23. 9. 2006 | Mirek Ondra

Vrchlabí si odvezlo všechny tři body

4., sobota 23. 9. 2006
Benátky n.J. - Vrchlabí BEN - VRC
Ve vyrovnaném utkání, které se sehrálo před velmi dobrou diváckou kulisou, nakonec byli úspěšnější hráči HC Vrchlabí. Zápas byl opět poznamenán přísnými výroky sudích. Oba poslední góly padly v přesilovkách 5 na 3. V zápase se zaskvěli dvěmi přesnými zásahy hostující útočník Petr Horčička a domácí Martin Kocman.
Benátky n.J.: Barek - Vrzal, Klouček, Pešek, Ton, Kaulfus, Holý, Klaban, Gajda - Jakeš, Skořepa, Kristek, J.Kadeřábek, Mařík, Kocman, Oulík, Šebor, Mácha, T.Kadeřábek, Kounovský, Krupka
Vrchlabí: Koťátko - Vála, Matějíček, Vyskočil, Pozník, Svoboda, Chaloupka - Musil, Hájek, Valko, Plodek, Král, Horčička, Jakubec, Dvořák, Kříž, Vondrlík, Macháček, Polák
Branky a nahrávky: 27. Kocman (Pešek), 57. Kocman (Vrzal) - 11. Horčička (Chaloupka), 19. Horčička (Plodek, Král), 57. Valko (Král, Musil).
Rozhodčí:
Vyloučení: 14:17.
Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
Diváci: 818.

Fotogalerie

Kdo zavítal v sobotu na šlágr 2. ligy sk. střed, svého rozhodnutí rozhodně nelitoval. Byl k vidění pohledný hokej, který dokázali fanoušci, kteří přijeli v hojném počtu i z Krkonoš, patřičně ocenit.

Utkání mělo velmi ostrý start. Rozhodčí nenechali nikoho na pochybách, že přísný metr nasazený v minulých utkáních bude platit i dnes. Hned ve dvaadvacáté vteřině hry se na trestnou lavici odporoučel hostující Lukáš Valko za vražení na mantinel. Po půl druhé minutě zastavil Petr Pešek unikajícího hráče Vrchlabí, kterému stál v cestě už jen brankář Barek. Rozhodčí nařídili trestné střílení. Tuto výhodu ale hosté nedokázali přetavit v úvodní branku. Bezgólovou první třetinu nedovolil dvěma přesnými zásahy v časech 10:20 a 18:52 Petr Horčička. Nejdříve se trefil v přesilové hře po nahrávce Petra Chaloupky. Jeho druhou trefu mu připravil Milan Plodek spolu s Lukášem Králem.

Ve druhé třetině byla vidět enormní snaha Benátek vstřelit úvodní gól. To se podařilo Martinu Kocmanovi, kterému se proti Vrchlabí tradičně daří. Na tabuli svítil čas 26:54, když po nahrávce Petra Peška dokázal propálit Jana Koťátka v bráně Vrchlabí. Šancí bylo na obou stranách požehnaně a nezřídka nechali útočníci obou klubů svoji slabší koncovkou vyniknout oba gólmany. Hlavně potom Barek svými jistými zákroky nenechal soupeře zvýšit gólový náskok.

Třetí třetina byla neuvěřitelným způsobem ovlivněna výroky sudích. V poslední části hry se hrálo pouze tři a půl minuty pět na pět. Benátky byly dokonce vystaveny v první půli tohoto dějství dvakrát dvojnásobnému oslabení. První, trvající minutu a dvacet sekund, však dokázaly ubránit a bylo vidět, že toto přispělo ke zpevnění vůle vyrovnat. Ovšem ta dostala řádná trhliny v padesáté minutě, kdy rozhodčí vyloučili dva pilíře domácí obrany najednou. Na lavici na dvouminutový trest usedli Petr Pešek s Martinem Holým. Prvně jmenovaný se ale mohl zapojit do hry předčasně. V čase 50:09 využil početní výhodu Lukáš Valko, kterému asistoval Lukáš Král a Mojmír Musil. Domácí však zdaleka zápas nevzdaly. Po ubráněném oslabení vrhly všechny síly do útoku a dobývaly soupeřovu branku. V druhé desetiminutovce to bylo naopak Vrchlabí, jenž mělo problémy s udržením čistého způsobu hry. Spolu s obrovskou snahou domácích o vstřelení gólu z toho rezultovala druhá branka Martina Kocmana v zápase. Na tu mu přihrál domácí obránce Milan Vrzal. Kocmanův úspěch měl ale velmi nesportovní dohru. Hráč Vrchlabí Lukáš Král udeřil Kocmana nevybíravě do obličeje a následně ho povalil na zem. Strhla se šarvátka ze které mohly profitovat Benátky. Hned dva soupeřovi hráči museli jít ze hřiště, přičemž Král si vykoledoval za úder do oblasti hlavy a krku trest pěti minut plus do konce utkání. Hráči od Jizery si ale závěrečným tlakem gól nevynutili a naprázdno vyšla i snaha v závěrečné power-play.

HC Benátky tak zaznamenaly svoji první prohru v sezóně. Nicméně toto zaváhání musí pustit z hlavy a naplno se soustředit na venkovní utkání s minulou sezonu ještě prvoligovým Vajgarem. To se koná oproti zvyklostem ve čtvrtek, kdy je stání svátek.