1. 11. 2015 | Martina Nová

V určitých situacích hrozně vymýšlíme, říká Daniel Špaček

Přestože Benátčané předvedli v sobotním zápase doma proti jihlavské Dukle kvalitní výkon a svého soupeře jasně přestříleli 41:33, museli se smířit již se čtvrtou porážkou v pořadí. „Prohráli jsme už zas, několikátý zápas v řadě, nejhorší na tom je, že my se hrozně nadřeme na góly a soupeř má pět šancí a dají gól,“ bědoval po zápase kapitán Benátek Daniel Špaček, který na otázku, v čem bylo utkání zlomové, našel velmi rychle zcela jednoduchou, ale jasnou odpověď. „Dali o gól víc než my.“

V sobotu prohrávali Benátky po dvou třetinách již 2:0, přesto ni nevzdávaly a na svého soupeře neustále tlačily, což vyústilo alespoň ve snížení skóre na 2:1 z hole Lukáše Volfa. Bohužel další branku již Středočeši nepřidali a zpečetili tak fakt, že v posledních kolech střelecky tápou. „Teď nám to tam prostě nepadá, ale zase jsem rád, že jsme to vlastně nepoložili, dřeli jsme, makali, pak tady od toho se dá odrazit,“ hodnotil Špaček výkon benátského celku a našel tak alespoň pozitivní vklad herního projevu Benátek.

Přestože se těžko hledá příčina střeleckého neúspěchu, přece jen kapitán modrobílých našel nedostatky, na kterých by se měli v tomto směru cíleně zapracovat. „Musíme hlavně zjednodušit hru dopředu, protože v určitých situacích hrozně vymýšlíme,“ hořekoval devětadvacetiletý útočník. „Kolikrát místo toho, abychom stříleli, tak něco pořád vymýšlíme,“ hořekoval hráč, jenž v nepřítomnosti Jana Plodka nosí „C“ na svém dresu.

Co by Benátčanům mohlo pomoci oklepat se z předešlých nezdarů, tak je týdenní reprezentační pauza, která v letošním roce týká i celků WSM ligy. „Doufám, že o této pauze trošku pročistíme hlavy, protože je to taky potřeba,“ přiznává Špaček. Jaký budou mít benátečtí hokejisté tedy program první listopadový týden? „Máme tam nějaké volno, pak se sejdeme, budeme mít nějaké dvoufázové tréninky, dobře potrénujeme a připravíme se na další zápasy,“ zakončuje zkušený forvard.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 9 31:18 16
2. JIH Jihlava 7 24:17 16
3. SLA Slavia 8 22:16 16
4. BEN Benátky n/J 9 30:29 16
5. SOK Sokolov 8 32:22 15
6. KLA Kladno 8 30:22 15
7. VSE Vsetín 7 23:16 14
8. PRO Prostějov 10 37:33 13
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
09.10.2020

Čtyři zápasy odloženy

Z důvodu nařízení vlády budou domácí utkání proti Vrchlabí a Přerovu a venkovní zápasy na Kladně a ve Vsetíně odloženy. Termíny jejich konání by měly být známy během nadcházejícího týdne.


05.10.2020

Změna utkání

Ve středu 7.10.2020 se neuskuteční domácí utkání proti týmu HC Baník Sokolov z důvodu zdravotní indispozice několik hráčů sokolovského týmu. V Benátkách nad Jizerou se v derby utkání představí tým SC Kolín. Zápas bude bohužel bez přítomnosti diváků.


24.09.2020

Místo Kolína Sokolov

Benátečtí hokejisté se v pondělí 28. září vydají do Sokolova. Původně měli hrát na kolínském ledě, kvůli karanténě domácího týmu se ale v tento termín stedočeské derby neuskuteční.