31. 10. 2015 | Martina Nová, Ondřej Nejedlo

Jihlava oplatila Benátkám porážku z prvního měření sil

19., sobota 31. 10. 2015
Benátky n.J. - Dukla BEN - JIH
Naprostou stejnou mincí oplatila jihlavská Dukla benáteckým hokejistům porážku z úvodu sezóny. Ve středu Čech se hosté ujali dvoubrankového vedení. První branku hráčů z Vysočiny vstřelil dlouholetý benátecký útočník Josef Skořepa, který v tomto slavném klubu hostuje. Domácím se ve třetí třetině podařilo snížit, na dělbu bodů už ale nedosáhli.
Benátky n.J.: Schwarz – Kurka, Čermák, Ulrych, Havlín, Trška, Pabiška, Jandejsek – Dlouhý, Volf, Víšek – Jonák, Lakatoš, Špaček – Ordoš, Musil, Matějček – Huňa, Král, Havlas.
Dukla: Honzík – Šafář, Štebih, Šimek, Kaláb, Zadražil, Grebenyuk, Dobrovolný – Diviš, Seman, Tomeček – Anděl, Skořepa, Důras – Jícha, Melenovský, Prokš – Flek, Gríger, Alekseev.
Branky a nahrávky: 48. Volf (Víšek, Dlouhý) - 12. Skořepa (Důras, Kaláb), 28. Zadražil (Prokš, Melenovský). Rozhodčí: Schmejkal - Bosák, Šmika. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 41:33.

Zápas začal ve vysokém tempu, kdy oba celky bojovaly o každý kousíček ledové plochy. Do šancí se dostávali jak domácí, tak i hosté, ale brankáři si drželi čisté konto. Neuspěl ani průsmyk benátského Havlase, který ve středním pásmu fotbalově zpracoval puk hrudí, avšak Huňa následně nedokázal prostřelit gólmana Honzíka. V 6. minutě dostali možnost přesilové hry jako první v utkání Benátčané, jenže Dukla je k ničemu nepustila. V 9. minutě měl obrovskou příležitost skórovat jihlavský Flek, jenž nevyužil zcela odkrytou bránu, kde za Schwarze narychlo zaskakoval obránce Ulrych. Následně měli početní výhodu také hosté, nejprve se benátský brankář dokázal poprat s několika dorážkami, ale s následující přesilovkovou kombinací Jihlavy, na jejímž konci stál ex-benátský Josef Skořepa, si už poradit nedokázal. Benátky to trochu srazilo poté, co od začátku hrály velmi svižně, a museli se ještě poprat s většími šancemi Prokše a Skořepy s Divišem, které byly součástí dalšího oslabení Benátek. Jenže uhájily pouze jednogólový rozdíl a ve 20. minutě vybojovaly dvě minuty početní výhody, která se přenesla do druhého dějství.

Druhou třetinu Benátčané započali šancí, když se Špaček pokoušel tečovat Pabiškovu dělovku od modré, nicméně neúspěšně. Následovala asi nejklidnější pasáž zápasu, pokusy o gól byly na obou stranách, ale žádné vyložené situace se nekonaly. Po Volfově nepřesné střele na jihlavského gólmana se dostala Dukla do protiútoku a trefou pod levé břevno zvýšil vedení Jihlavy Vojtěch Zadražil. To byla pro Benátky další rána a příliš jim ani nepomohlo následné oslabení hostů. Avšak stále nic nevzdávaly a do šancí se dostal například Musil, Matějček, Král, Lakatoš či Havlín. Třetím gólem to zavánělo ve 35. minutě, kdy se téměř hráči z Vysočiny dostali do přečíslení 4 na 1, ale naštěstí brankář Schwarz byl dostatečně pozorný a neomylný a postupně dojíždějící Benátčané situaci hasili, jak se dalo. Ani následná přesilovka Středočechů kýžený gól nepřinesla a jejich touha po snížení manka bylo tak patrné, že když nemohli dostat kotouč do sítě, tak alespoň ve 40. minutě se do ní dostal útočník Dlouhý při jeho urputné snaze skórovat.

Do třetí třetiny vstoupily Benátky s odhodláním otočit vývoj utkání a ukořistit nějaký bod. Jihlavu přehrávaly a v přesilové hře se konečně dočkaly branky. Po souhře Víška a Dlouhého dokázal překonat jihlavského Honzíka Lukáš Volf, jenž se prosmýkl před brankoviště. Hned vzápětí byl Volf u další příležitosti, jenže jeho přihrávka tečovaná Ordošem jen těsně minula pravou tyčku jihlavské klece. Benátky tlačily dál a dál až si osm minut do konce základní hrací doby museli vzít hosté time-out na uklidnění a zkoncentrování. To přineslo své ovoce. Domácí šli ještě do čtyř, ale znovu neinkasovali. Zkoušeli i hru bez brankáře, ale marně. Benátčané se i přes jejich tlak a touhu vyrovnat museli smířit s konečným výsledkem 1:2.

Jiří Čelanský (Benátky nad Jizerou): Výsledek 1:2 neodpovídá obrazu hry. S naším výkonem jsem spokojený, protože takto bychom chtěli hrát. Jsem rád, že kluci reagovali na to, že v předchozích zápasech jsme málo stříleli. Dnes jsme vystřelili třiačtyřicetkrát, bohužel nejsme produktivní. Předvedli jsme výkon, na kterém se dá stavět. I přes prohru jsem kluky pochválil.

Petr Vlk (Jihlava): Tento zápas jsme odehráli velice dobře, navíc zodpovědně. Škoda dalších příležitostí, které jsme neproměnili. Dá se říci, že po celou dobu utkání jsme byli lepším týmem. V oslabení jsme dostali trochu nešťastný odražený gól. Jinak musím kluky pochválit.