30. 8. 2018 | Věra Novotná

Benátečtí nestačili na francouzského soupeře, rozhodla třetí třetina

přát., čtvrtek 30. 8. 2018
Benátky n.J. - Briançon BEN - BRC

Hokejisté Benátek nad Jizerou odehráli nejen poslední domácí zápas v přípravné fázi sezony, ale také poslední přípravný zápas vůbec. Soupeřem jim tentokráte byl francouzský celek Diables Rouges de Briançon, mezi jehož tři tyče se postavil brankář české národnosti Jiří Blažek. Benátečtí sehráli další velmi vyrovnané utkání, na jehož konci se však ani tentokrát neradovali. Francouzský celek zvítězil na benáteckém ledě 2:1.

Benátky n.J.: Hosnedl – Kunst, Kolmann, Bednář, Husa, Niko, Aubrecht, Miročnikov – Jeník, Mikyska, Duda – Šír, Najman, Špaček – Průžek, Burda, Cikhart – Wiencek, Nezbeda, Braid.
Briançon: Blažek – Chapelier, Seed, Baldris Valls, Farina, O´Connor – Metais, Bonnardel, Campbell, Raby, Bernard, Ruel, Casini, Demers, Drolet, Andre, Gsegner, Siegfriedt, Young.
Branky a nahrávky: 25. Kolmann (Průžek) – 40. Metais (Drolet, Chapelier), 51. Seed (Drolet). Rozhodčí: Wagner – Axman, Kettner. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 37:33.

Benátečtí začali poslední zápas před startem ostré sezony velmi aktivně. Jejich aktivitu navíc podpořila i přesilová hra, kterou však svěřenci trenéra Kudrny využít nedokázali. Ihned po vypršení trestu přežili hosté z Francie infarktovou situaci poté, kdy Kolmann našel volného Mikysku, který však trefil přesně lapačku českého gólmana ve službách francouzského celku. O chvíli později mohli jít Benátečtí znovu do vedení, Jeník totiž našel volného Dudu, na něhož zívala prázdná branka, nová posila Benátek ale minula prostor mezi třemi tyčemi. Úvodní šance francouzského celku přišla až v samém závěru, což jen doložilo převahu Benáteckých v první třetině. Stav se však nezměnil ani po tomto samostatném úniku Farina, který si sice Hosnedla v brance rozhýbal, skulinku mezi betony ale nenašel.

Chuť ke vstřelení úvodní branky Benátečtí neztratili, což zkraje prostředního dějství předvedl Jeník, který se obtočil kolem branky. I nadále byli Benátečtí stále u puku. Druhou velkou šanci druhé třetiny měl Špaček, který se zbavil svého strážce a řítil se na branku…Z gólu se však benátečtí příznivci radovali až z následné akce, kdy rozvlnil sít za zády soupeřova brankáře Petr Kolmann přesnou střelou k pravé tyči. Vyrovnání mohlo přijít zády, avšak Hosnedl dokázal i v pádu vyrazit puk mimo tři tyče. Vyrovnání se však hráči Brianconu dočkali v samém závěru prostřední třetiny. Fabien Metais zůstal zcela nehlídaný na modré čáře, a proto napřáhl ke střele. Jeho první pokus ještě Hosnedl vyrazil, na dorážku ze stejné hokejky byl již ale krátký.

Rozhodnout o vítězi musela třetí třetina. Jak francouzský celek zakončil prostřední dějství, tak začal to poslední. Bonnardel si počkal na nejlepší možný okamžik a z mezikruží vypálil na benáteckou branku. Hosnedl měl však dobře postavené tyče a nechal zacinkat své břevno. Misky vah mohli svěřenci trenéra Kudrny převážit na svou stranu ve dvou přesilových hrách. Ačkoliv byli domácí jasně lepším týmem na ledě, byl to jejich soupeř, kdo zvedl ruce nad hlavu. Jason Seed dostal přesnou přihrávku zpoza branky a od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Ve zbývajících deseti minutách Benátečtí bušili na pomyslná vrata Blažkovy branky, avšak český brankář ve francouzských službách svůj celek podržel až do závěrečné sirény.

Jiří Kudrna (Benátky nad Jizerou): V první třetině jsme slušně hráli s pukem, avšak málo jsme se tlačili do brány. Trochu jsme přehrávali situace. Měli jsme více střílet a dělat větší vzruch před soupeřovou brankou. Druhá třetina byla strašně moc rozkouskovaná, na obou stranách bylo mnoho vyloučených. Myslím si, že tohle nahrávalo do karet spíše soupeři. Bylo to o jednom gólu. Bohužel jsme ho inkasovali my a i když jsme měli nějaké příležitosti, nedokázali jsme skórovat. Chybělo nám více nebezpečných střel. Podobný gól, jako byl ten druhý inkasovaný, jsme bohužel nedali. Bylo to těžké utkání, po kterém jsme zklamaní, protože jsme chtěli vyhrát.