21. 8. 2014 | Ondřej Nejedlo

Benátečtí v Liberci udolali lužické lišky

přát., čtvrtek 21. 8. 2014
Benátky n.J. - Lausitzer BEN - LAU

Netradičního soupeře vyzvali hokejisté Benátek nad Jizerou na ledě liberecké Svijanské arény. Německý tým Lausitzer Füchse hraje podobně jako Benátečtí druhou nejvyšší hokejovou soutěž. Domácí se nezalekli zkušenějšího soupeře a zejména ve druhé a třetí třetině svého soka jasně přehrávali. Pešánovi svěřenci si tak připsali teprve druhé "tříbodové" vítězství v přípravné fázi.

Benátky n.J.: Jelínek (Vaněček) – Ulrych, Jandejsek, Beránek, Pokorný, Pabiška, Niko – Špaček, Skořepa, Krejčík – Vařecha, Miškovský, Maďar – Bittner, Mikyska, Dlouhý – Žďárský.
Lausitzer: Wiedemann (Boutin) – Geiseler, Gerstung, Pyka, Poživil, Mülke, Heyer- Fischer, Domogalla, Lehnigk, Lavallee,Palka, Legault, Johansson, King, Classen, Reuter, Götz, Swinnen.
Branky a nahrávky: 7. Jandejsek (Skořepa), 18. Žďárský (Bittner, Mikyska), 42. Vařecha (Maďar) - 17. Johansson (Poživil). Rozhodčí: Hrubý, Wagner - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:11, navíc Dlouhý (BEN) 10 minut OT - Reiter (LAU) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 40:29.

Domácí vlétli do utkání jako uragán a již na samém začátku kvapil na Wiedemanna Skořepa, leč své sólo neproměnil. Benátkám pomohla k úvodní brance bleskově využitá přesilovka. Skořepa vyhrál buly na napřaženého Adama Jandejska, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Také hosté udeřili v přesilové hře. Nejprve fatální chybu Johanssona málem potrestal Skořepa, z protiútoku však zkušený Švéd Jonas Johansson, který okusil kanadskoamerickou NHL, namířil svoji střelu přesně do pravého horního růžku. Gólové hody pokračovaly i nadále. Odraženou střelu dostal za záda německého brankáře debutující Martin Žďárský, který opět převážil pomyslné misky vah na benáteckou stranu.

Druhá třetina patřila naprosto jasně benáteckým hráčům. Brankář Jelínek mezi třemi tyčemi spíše mrzl. Musel také sledovat, kterak jeho spoluhráči zahazují jednu šanci za druhou. Branka několikrát visela doslova ve vzduchu, avšak stav 2:1 platil i po čtyřiceti minutách.

Co se Benátkám nepovedlo ve druhé třetině, to napravily na začátku té třetí. Důrazný Lukáš Vařecha operoval v blízkosti brankoviště a podařilo se mu dostat kotouč za Wiedemannova záda. Německý tým ve třetí třetině působil utahaným dojmem. Jelínek zasahoval pouze šestkrát, ve většině případů se nejednalo o nikterak složité střely. Benátečtí si zkušenou hrou pohlídali závěr zápasu. V pohodovém tempu tak získali druhé vítězství v řádné hrací době.

Filip Pešán (Benátky nad Jizerou): Herně to bylo určitě lepší než v posledním nepovedeném zápase s Litoměřicemi, kluci si tentokrát systém hry osvojili a myslím, že jsme soupeře přehrávali. Uvidíme, jestli to dokážeme zopakovat zítra, ale systémově to dnes bylo v pořádku.

Dirk Rohrbach(Lausitzer Füchse) Kdybychom ve třetí třetině nebyli tolik vylučováni, mohla být hra ještě o něco vyrovnanější. Každopádně je vidět, že náš soupeř je v přípravě o něco déle než my. To jsme ale věděli už před tím.