15. 12. 2012 | Tomáš Nejedlo

Benátky to letos na Rebely prostě neumí

32., sobota 15. 12. 2012
Benátky n.J. - Havl.Brod BEN - HBR
Ani na třetí pokus se benáteckým hokejistům proti soupeři z Havlíčkova Brodu v letošní sezóně nepodařilo bodovat. Rebelové byli v utkání ve střelbě velmi efektivní, z pouhých šestnácti pokusů prošly za Vošvrdovy hned čtyři puky. Hosté si navíc vypracovali již tříbrankový náskok, který se Benáteckým i přes závěrečný finiš nepodařilo smazat. Středočechům tak nezbývá, než porážku ze svého ledu odčinit ve středečním duelu v Mostě.
Benátky n.J.: Vošvrda (Stejskal) - Kajínek, Kolmann, Šimek, Vitásek, Ulrych, Jaroměřský, Moravec, Štich - Bortňák, Skořepa, Klimt, Chlapík, Plodek, Vlach, Krejčík, Král, Špaček, Galamboš, Urban, Kica.
Havl.Brod: Suchan (Neruda) - Jelínek, Protivný, Soldán, Ostrčil, Blažek, Morava - Endál, Knotek, Vondráček, Rytnauer, Kostourek, Ondráček, Micka, Třetina, Polodna, Stehlík, Štěpánek, Musil.
Branky a nahrávky: 38. Urban (Galamboš, Ulrych), 54. Galamboš (Klimt, Urban), 60. Kica (Štich, Urban) - 5. Vondráček (Knotek, Endál), 10. Vondráček (Kostourek, Rytnauer), 25. Rytnauer (Ostrčil), 40. Ondráček (Knotek, Endál). Rozhodčí: Pešina, Schmejkal - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:7 + navíc Šimek (BEN) 5 minut + 20 minut OK, Bortňák (BEN) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 338. Střely na branku: 30:16.

Už v první třetině hosté prokázali svou efektivnost v zakončení. Z pěti střeleckých pokusů hned dva dokázali dva přetavit v gól. Ale pojďme od začátku. Už po necelé minutě hry inkasoval dvouminutový trest Dalibor Bortňák a za průpovídky směrem k hlavnímu rozhodčímu Pešinovi obdržel jako bonus ještě desetiminutový osobní trest. V další přesilové hře při vyloučení Šimka už ale Rebel poprvé skóroval. A nebyla to ledajaká trefa. Knotek s Endálem vymysleli perfektní přihrávku pro Romana Vondráčka, jenž jejich snažení podtrhl gólovou střelou do prázdné branky – 0:1. Po devíti minutách hry se Havlíčkův Brod radoval podruhé. Váhajícímu Ulrychovi za brankou sebral kotouč Kostourek, předložil do předbrankového prostoru puk opět Romanu Vondráčkovi a ten překonal přemisťujícího se Vošvrdu – 0:2. V 11. minutě sudí Pešina poslal do sprch za zákrok na Štěpánka domácího Radima Šimka a domácí se museli bránit v pětiminutovém oslabení. Domácí se ubránili a přestáli i šanci Polodny v závěru třetiny. Za domácí kontroval Tomáš Klimt, jenž napálil Suchanovy betony.

Velká šance na snížení stavu se naskytla ve 23. minutě domácímu Galambošovi, jenž byl v brejku držen hostujícím Třetinou a sudí Schmejkal zkřížil ruce nad hlavou – trestné střílení. Peter Galamboš vyzkoušel na Suchana bekhendový blafák, ovšem puk mu v rozhodující chvíli sjel z hole. A tak Rebel trest. V jednom z protiútoků se touš patrně od někoho z benáteckých hráčů odrazil na hůl Ladislava Rytnauera, který již měl ulehčenou úlohu – trefit volný prostor branky nad ležícím Vošvrdou – 0:3. Ještě hůře mohlo být Benáteckým o chvíli později, když po hrubce v obraně mířil na branku Kostourek, jenže on a poté ani Stelík neuspěli. V závěru druhé třetiny byli aktivnější domácí, kometovala to Bortňákova teč nebo Králova střela do pravé tyčky. Snížení přinesla povedená střela Tomáše Urbana do šibenice – 1:3. Ovšem zřejmě klíčový moment utkání přišel v samém závěru druhé části hry. Martin Ondráček převzal přihrávku zpoza branky a se zakončením si věděl rady – 1:4.

S tříbrankovým makem vstupovali Benátečtí do třetí třetiny. Přestože svého soka přehrávali a také i přestříleli, na vyrovnání již nedosáhli. V úvodu poslední periody Benátky přestály dvojnásobné oslabení, jenže jejich šance dlouho nepřicházely. Pojistit náskok Rebelů navíc mohl Lukáš Endál, ovšem z ostrého úhlu nastřelil boční síťku. Snížení na rozdíl dvou branek přinesla 54. minuta. Po sérii rychlých přihrávek se kotouč dostal k Peteru Galambošovi, jenž se nerozpakoval a napálil kus černé pryže přesně k tyčce – 2:4. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby si Benátky vyžádaly oddechový čas a Vošvrda zůstal na střídačce. Vše byli navíc ještě umocněno faulem Polodny, s výhodou dvou mužů v poli se Benátečtí prosadili. Puky létaly do ohně před Suchanovu branku, kde Petr Kica vydoloval na chvíli netečný kotouč a poslal ho do sítě – 3:4. Poté ještě pálil do boční sítě Vlach, avšak siréna utnul benátecké snažení. Rebel vybojoval letos i potřetí proti Středočechům všechny tři body.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Dnešní zápas se mi nehodnotí příjemně, protože jsme dvě třetiny nehráli dobře, ačkoliv jsme soupeře přestříleli. Ale z šesti střel jsme dostali čtyři branky. Až ve třetí třetině jsme se zlepšili, ale to je málo. S takovým soupeřem, jakým je H. Brod, musíme začít hrát dříve.

Jiří Rech (Havlíčkův Brod): Zápas se mi hodnotí dobře, protože jsme vyhráli. Přijeli jsme pro nějaký bodík, jelikož máme nůž na krku. Dvě třetiny jsme hráli velmi dobře, v té třetí jsme ztratili tříbrankové vedení. Zbytečně jsme z toho udělali drama. Ale vcelku jsme podali výborný výkon, také gólman zachytal velmi dobře. Jediné, co bych vytkl, je ten závěr.