15. 12. 2007 | Jirka Weigl, Tomáš Nejedlo, Jirka Weigl

Benátky v Nymburce nevyhrály ani na čtrnáctý pokus!

19., sobota 15. 12. 2007
Nymburk - Benátky n.J. NYM - BEN
Hokejisté Benátek nad Jizerou v sobotu zajížděli na led nejneoblíbenějšího soupeře v historii. Byli totiž hosty v Nymburce, kde v druholigové soutěži získali ze čtrnácti zápasů pouhé dva body! Ani na patnáctý pokus se jim vyhrát nepodařilo, přestože měli k dispozici kvarteto hráčů pražské Sparty. Konkrétně brankáře Martina Štefla a útočníky Davida Švagrovského spolu s juniory Mrňou a Rybeckým. Domácí se mohli spolehnout na brankáře Jágra, jenž byl velkou oporou.
Nymburk: Jágr (Kremina) - Zeman, Kaulfus, Kříž, Kos, Kumstát, Krejčík - Dvořák, Nýč, J. Kadeřábek, Martinec, Šimek, Fišer, Dulovec, Vondrlík, Hertl, Sirotek, Turinský, Toma
Benátky n.J.: Štefl (Barek) - Beránek, Svoboda, Nedbal, Gajda, Klouček, Ton, Klaban, Tondr - Mařík, Kocman, Malý, Skořepa, Kristek, Jakeš, T.Kadeřábek, Weiss, Stehno, Švagrovský, Mrňa, Rybecký
Branky a nahrávky: 39. Martinec (Šimek, Kumstát), 57. Kříž (Dulovec, J. Kadeřábek), 60. Martinec (Kaulfus, Dulovec) - 15. Kocman (Stehno). Rozhodčí: Horák - Dančišin, Matějíček . Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 380.

Posílené Benátky se pokusily zrušit prokletí nymburského stadionu, ale již úvodní šance Šimka napověděla, že Nymburk nedá svoji kůži lacino. Ve vyrovnané první třetině se střídaly možnosti na obou stranách. Až v 15. minutě po pěkné souhře zavěsil Martin Kocman a vstřelil tak první a bohužel i poslední branku Benátek v zápase. Domácí odpověděli bombou Tomy od modré čáry, která sice překonala Štefla, ale do brány nezamířila.

Druhá třetina jakoby symbolizovala tradiční vystoupení borců v červených dresech na kluzišti Polabanu. Nabuzení Nymburáci byli u každého kotouče dříve a Benátky děkovaly vynikajícímu Šteflovi. Katastrofální úspěšnost na vhazování znamenala tlak Nymburka, který se občas dařilo zvládat jen za pomoci faulů či vyhozením kotouče. Když už někdo ujel, narazil na bezchybného Jaroslava Jágra. Logickým vyústěním převahy domácích bylo vyrovnání, které zařídil dokonalým blafákem Jiří Martinec.

Třetí dějství nabídlo opět vyrovnanou podívanou, oba celky tušily, že střetnutí nejspíš rozhodne jediná branka. Čtyřicítka benáteckých fanoušků se však kýžené branky v Jágrově svatyni nedočkala, v době největšího náporu naopak v 56. minutě chyboval na útočné modré obránce Klaban, fauloval a v následné přesilovce žlutomodří rozhodli. Benátkám se nepodařilo vyhodit a skrytá střela obránce Kříže prolétla přesně kolem Šteflova betonu. Hosté dělali, co mohli, odvolali brankáře, jenže puku se zmocnili hráči Polabanu a Martinec dalekonosnou střelou rozhodl.

Komplex jménem Nymburk tedy trvá, s jedinou vstřelenou brankou se nedá pomýšlet na úspěch. Druhá Chrudim si poradila s Jindřichovým Hradcem a po dlouhé době sesadila náš celek z první příčky. Nezbývá než doufat, že svěřenci trenéra Škalouda naváží na skvělé výkony z úvodu sezóny a rychle se vrátí do čela.