21. 2. 2018 | Radek Bařina, Věra Novotná

Poslední duel proti Vsetinu? Jediným střelcem byl znovu Psota

51., středa 21. 2. 2018
Vsetín - Benátky n.J. VSE - BEN

Celek Vsetína vylákal naposledy hokejisty Benátek nad Jizerou na venkovní souboj! Valaši, kteří stále ještě bojují o play-off, začali duel nejlépe, jak mohli. Gólem ve druhé minutě zápasu. Navíc již v úvodní dvacetiminutovce svému soupeři utekli na rozdíl tří branek. Středočeši se o možnost dostat do hry připravili rovněž i svou nedisciplinovaností, Vsetínu nabídli devět přesilových her. Valaši dokázali využít jedinou. I to jim ale stačilo na to, aby Benátecké porazili znovu vysokým rozdílem. Stejně jako ve třetím vzájemném duelu byl jediným střelcem Benátek nad Jizerou Matěj Psota a rovněž z posledního setkání odjíždí benátečtí hráči s porážkou 1:9.

Vsetín: Šurý – Dundáček, Teper, Slováček, Ostrčil, Frolo, Holomek – Vávra, Podešva, Illéš – Březina, Kucharczyk, Protasenja – P. Beránek, Kopta, Markovič – Kajaba, Šilhavý, Vítek.
Benátky n.J.: Žajdlík (40. Stezka) – Husa, T. Hanousek, Maier, Kunst, Jandejsek, Mirochnikov, Tržický – Šír, Bittner, Psota – Hrabík, Chrtek, Jeník – Wiencek, R. Veselý, Hrníčko – Bělohorský, Nezbeda.
Branky a nahrávky: 2. Březina, 14. Protasenja (Kucharczyk, Teper), 17. Teper (Dundáček, Illéš), 25. Březina (Protasenja, Kucharczyk), 35. Protasenja (Kucharczyk, Markovič), 39. P. Beránek (Kopta, Markovič), 44. Markovič, 50. Dundáček (Markovič, Teper), 58. Holomek (Březina, Protasenja) – 25. Psota (Šír, Bittner). Rozhodčí: Kopeček, Skopal – Bryška, Novák. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2735. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 0:0, 3:0, 3:1, 9:1.

Benátky nad Jizerou vstoupily do utkání na Lapači zhurta a už po několika sekundách se v úvodním náporu dostal do výborné střelecké pozice Šír. Přesto to však byli hosté, kdo již po 61 sekundách inkasoval. Nepřesnou rozehrávku ve středním pásmu vystihl David Březina, nabruslil si do útočného pásma a přesnou střelou k levé tyči pokořil Žajdlíka. I další minuty potvrzovaly, že Benátky přijely na Valašsko se sympatickou snahou o otevřený hokej, srážely je však hrubé chyby. Ve třetí minutě tak hosté pustili ve vlastní přesilovce do brejku Koptu, který však blafákem neuspěl. Velká minela předcházela také v šesté minutě tutovce Šilhavého, ani on ale zblízka bekhendem neskóroval.

Ve třinácté minutě měly Benátky na holi vyrovnání. Chrtek vypíchl puk v útočném pásmu a jel sám na Šurého, napálil však jen gólmanův hrudník. Z protiútoku zafungovalo nedáš - dostaneš. Anatolij Protasenja posílal touš napříč brankovištěm na neobsazeného Březinu a bránící hráč si ho bruslí nešťastně skopl do sítě. O chvíli později už to bylo 3:0. Střelu Jakuba Tepera, který před zápasem převzal cenu Sympaťáka WSM ligy, Žajdlík přes clonícího hráče vůbec neviděl a puk našel až v síti. První třetinu tak jasně ovládl Vsetín.

V úvodu druhé periody hra plynula bez větších šancí ze strany na stranu. O největší vzruch na tribunách se tak staraly mobilní telefony, jimiž fanoušci spokojeně sledovali skrze onlajny utkání Třebíče ve Frýdku-Místku. Zpět k dění na ledě tak přítomné vrátila až dvacátá pátá minuta a snížení hostů. Matěj Psota dostal krásný puk do jízdy a tváří v tvář Šurému uspěl střelou mezi betony.

Uběhlo však jen 30 sekund a Vsetín si vzal tříbrankový náskok zpět. David Březina dostal nabito zpoza brány a pohotovým švihem nedal Žajdlíkovi šanci. Zbytek třetiny už se hrál jednoznačně pod taktovkou Vsetína. Hosté nestíhali a často si pomáhali fauly. Jednu z přesilovek Vsetín dokázal využít. V početní výhodě a při signalizovaném dalším benáteckém vyloučení vytvořili Valaši velký závar na brankovišti a Anatolij Protasejna nakonec doklepl puk do odkryté brány. Dvě minuty před druhou sirénou zvýšil už na 6:1 Petr Beránek. Ten dostal po rychlé kombinaci Valachů přesný pas na pravé křídlo a nikým neatakován zakončil přesně mezi Žajdlíkovy betony. Po dvou třetinách tak vedl Vsetín už 6:1.

V závěrečném dějství se hosté znovu herně zvedli. S jejich občasnými střeleckými pokusy si však Šurý s přehledem poradit. Ve čtyřicáté čtvrté minutě to tak byl znovu Vsetín, kdo udeřil. Další hostující nepřesnost zachytil Jaroslav Markovič a z rohu kluziště nabruslil před Stezku, který v poslední dvacetiminutovce nahradil Žajdlíka. Pak už stačilo si gólmana položit a pohodlně přehodit bekhendem. V polovině třetí periody zvýšil na 8:1 Filip Dundáček. Ten zakončil obléhání hostující brány střelou z levého kruhu mezi betony.

V padesáté druhé minutě na sebe sympaticky upozornil jeden z hostujících hráčů, který odvolal odpískaný faul na svou osobu. O chvíli později mohl snížit agilní Hrníčko, před odkrytou brankou ale nedokázal přetlačit hůl vsetínského beka. Závěr tak znovu patřil Vsetínu. V padesáté šesté minutě ještě Ostrčilovu střelu z výborné pozice se štěstím zastavil Stezka, o dvě minuty později už se ale Valaši radovali. Protasejna Stezkovi dokonale zastínil výhled, takže Ondřeji Holomkovi stačilo od modré zacílit na nepokrytý kout branky. Vsetín tak poslední domácí utkání v základní části vyhrál suverénně 9:1.

A protože Frýdek-Místek v nervydrásajícím zápase porazil Třebíč, znamená to, že o posledním účastníkovi play-off se rozhodne až v posledním kole – v přímém souboji Třebíče se Vsetínem. VHK ROBE potřebuje k postupu vyhrát za tři body.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Samozřejmě jsme spokojeni se třemi body, ale předvedená hra stále nebyla podle představ. Výsledek byl sice jednoznačný, ale hokej to nebyl moc pěkný ani z jedné strany. Diváci ale na druhou stranu viděli hodně branek.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Chtěli jsme tady odehrát dobré utkání před výbornými fanoušky. Myslím si, že začátek nebyl z naší strany špatný, poté jsme ale dostali pár laciných gólů a domácí se poté rozehráli k dobrému výkonu. My jsme tady udělali hrozně moc chyb a domácí je potrestali.