5. 10. 2022 | Tomáš Nejedlo

Prohra s Pískem odčiněna, výhru v Jablonci trefil čtyřgólový Šafránek

5., středa 5. 10. 2022
Jablonec n. N. - Benátky n.J. JAB - BEN
Po domácí porážce 2:5 s Pískem vyjížděli benátečtí hokejisté do Jablonce a toužili tuto prohru odčinit. A to se jim povedlo parádně! Po týmovém výkonu opět s pozorným Sejpalem v brance zvítězili na ledě Vlků 5:1 a připsali si tři body. U všech pěti gólů byl kanonýr David Šafránek, čtyři góly sám vstřelil a na první trefu Martina Tondra asistoval! Takovou vzpruhu Benátečtí potřebovali jako sůl, v tabulce jsou nyní sedmí a v sobotu je čeká výjezd k tabulkovému sousedu do Mostu.
Jablonec n. N.: Horák (Jelínek) – Koutecký, Pavlů (A), Kollert, Filip, Abraham, Had, Pilek – Brokeš, Jursa, Maďar – Bitman, Plíhal (C), Strnad – Dušek (A), Foerster, Kačírek – Švík, Bouřil.
Benátky n.J.: Sejpal (Hofman) – Klodner, Mrkvička, Mašek, Tondr, Rajgl, Kulvejt – Špaček (C), Šafránek (A), Havlas – Zumr, Stehlík, Bříška(A) - Dvořák, Šíma, Král – Křenek, Šícha, Hejňák.
Branky a nahrávky: 25. Strnad (Foerster, Dušek) – 2. Tondr (Šafránek), 10. Šafránek (Stehlík, Bříška), 22. Šafránek (Havlas), 42. Šafránek (Klodner, Bříška), 57. Šafránek (Stehlík). Rozhodčí: Červenka - Thuma, Teršíp. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 122. Střely na branku: 31:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

Benátky začaly na jabloneckém ledě výborně, časomíra odkrojila jen minutu a šest vteřin a hosté už vedli. Šafránek vyhrál vhazování na modrou čáru pro Martina Tondra a jeho střela možná ještě s tečí jednoho z domácích hráčů zapadla k tyči Horákovy branky - 0:1. V 10. minutě předvedly Benátky nejhezčí akci zápasu. Stalo se tak v přesilové hře a prsty v tom měli zkušení borci hostující sestavy. Bříška nastartoval na levém křídle Stehlíka, jeho přesný pas napříč pásmem našel Davida Šafránka a ten svou prudkou střelou do odkryté části branky nastartoval svůj gólový večer - 0:2. Největší šanci na snížení měl ostřílený Antonín Dušek v jablonecké sestavě, dlouho si rovnal puk na střelu, až trefil tyčku Sejpalovy branky. Do kabin se tak po první části šlo za stavu 0:2.

I vstup do druhé třetiny Benáteckým vyšel skvěle. Po minutě a půl přišel velmi důležitý třetí gól do jablonecké branky. David Šafránek využil své postavy a dlouhé hokejky, zkušeně se protáhl až do před Horáka a po ledě zasunul za čáru - 0:3. Až poté se prosadili i domácí. Vojtěch Strnad po Foersterově přihrávka zblízka poprvé, a jak se později ukázalo, také naposledy překonal hostujícího Sejpala - 1:3. Zbytek druhé třetiny patřil spíše domácím Vlkům, jenže hosté to přečkali bez obdržené branky a v těchto chvílích je důležitými zákroky podržel Martin Sejpal. Dvoubrankové vedení tedy vydrželo i nadále.

Jak bylo v tomto utkání tradicí, vstupy do třetiny se prostě Benátkám vyvedly. Patrně klíčový čtvrtý gól, který definitivně zlomil jablonecký odpor, měl na svědomí opět kanonýr David Šafránek, čímž zkompletoval svůj hattrick - 1:4. Urostlý forvard měl ještě jedno gólové slovo, a sice v čase 56:20, když po přihrávce parťáka Honzy Stehlíka protlačil kotouč za čáru a jméno David Šafránek tak svítilo u všech pěti vstřelených benáteckých gólů na ledě Vlků - 1:5. Hosté si pak užili děkovačku svých příznivců, kteří neváhali jet hochy podpořit - hráči se jim odvděčili kvalitním výkonem a dali tak zapomenout na domácí porážku s Pískem.

Jan Šuráň (HC Vlci Jablonec nad Nisou): Do utkání jsme vstoupili úplně katastrofálně. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Také jsme tak odehráli první třetinu. Za stavu 0:3 je těžké se zápasem něco udělat. Ve druhé třetině jsme byli disciplinovaní, získali jsme nějaké přesilové hry, které jsme ale neproměnili. Bohužel to trošku překombinováváme, pak nám tam nepadají góly. Za stavu 0:3, kdy se s prominutím vy*erete na první třetinu, tak se už nedá nic dělat.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Vítězství 5:1 se nerodilo jednoduše. Napovídá tomu i poměr střel. Těší mě, že se nám podařilo vstřelit dvě branky z přesilových her a jsem rád, že se rozstřílel Šáfa (David Šafránek). Za tři body z Jablonce jsme moc šťastní.