2. 8. 2011 | Tomáš Nejedlo

První přátelák přinesl těsnou výhru nad Hradcem Králové

přát., úterý 2. 8. 2011
Benátky n.J. - Hr.Králové BEN - HKR
V prvním zápase přípravy na nový prvoligový ročník dostali volno zkušenější hráči a o svůj post se tak rvali mladí. Nutno podotknout, že svým výkonem rozhodně nezklamali. Ba naopak. Po většinu utkání byly Benátky lepším celkem a jejich výhra mohla být výraznější. Nakonec se Středočeši mohli těšit z těsného vítězství 2:1, které svými trefami obstarali Weiss a Skalický. Další přípravný zápas čeká Benátecké přesně za týden, když se představí v Ústí nad Labem.
Benátky n.J.: Nedvídek (31. Stejskal) - Kajínek, Říha, Ulrych, Bendík, Vála, Hobza, Vitásek - Liška, Jech, Verlič, Jonák, Kouřil, Skalický, Malinský, Weiss, Kellner, Vach.
Hr.Králové: Blažek (31. Lejsek) - Čížek, Čáp, Poživil, Karlíček, Klement, Lesák, Karlík - Jindřich, Budínský, Březina, Kubeš, Macháň, Kubica, Valášek, Kocák, Berger.
Branky a nahrávky: 19. Weiss (Kajínek), 33. Skalický (Kouřil) - 17. Březina (Jindřich). Rozhodčí: Florian - Fagan, Hynek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Střely na branku: 35:26.

První třetina utkání naznačila, že oba celky jsou v samém úvodu herní přípravy. Oba mladé kádry se do sebe pustily s patřičnou vervou, také o zajímavé kombinace nebyla nouze. Dalo by se říci, že svým výkonem Benátky i Hradec potěšily. V úvodu utkání se šance střídaly na obou stranách. Brankáři Nedvídek i Blažek museli být ve střehu, avšak žádná z ošemetných situací před jejich brankou je ale nepřekvapila. První gólovku měl na své holi slovinský mladík Miha Verlič, po Jechově práci měl před sebou poloodkrytou hradeckou klec. Tu ale minul. Po šestnácti minutách hry hosté napadli rozehrávku Benáteckých a poprvé v utkání udeřili. Jindřich vybojoval puk pro Ondřeje Březinu, který měl v mezikruží dostatek času i prostoru a trefil se přesně nad Nedvídkovu vyrážečku - 0:1. Odpověď Benátek ale byla brzká, přišla za dvě minuty. Petr Weiss se dostal ke střele, Blažek měl zřejmě zakrytý výhled a puk zapadal přesně k tyčce - 1:1.

Druhá třetina se povedla domácímu mužstvu velice dobře. Svého soka přestříleli výrazným poměrem, pohříchu nepřidali více branek. V loňské sezóně ještě kolínský brankář Jiří Blažek měl plné ruce a nohy práce, aby za svá záda nepustil další puk. Počínal si však velmi jistě a do poloviny zápasu, než střídal, držel svůj tým. Právě ve 31. minutě došlo ke střídání gólmanů v obou brankovištích. Nedvídka v kleci Středočechů nahradil Stejskal a Blažka na opačné straně vyměnil kladenský mladík Lejsek. A nový muž v královéhradeckém brankovišti nezačal zrovna šťastně. Po dvou minutách pobytu na ledě totiž inkasoval. Kouřil přiťukl do palebné pozice puk Danielu Skalickému, který namířil svou střelu nechytatelně nad Lejskovo rameno - 2:1. Poté jedovatě pálil Weiss, na puk následně před brankou nedosáhl Verlič a Jechova rána trefila Lejska do ramene.

Také do třetí třetiny vstoupili aktivněji Benátečtí a ve 46. minutě měl třetí gól na hokejce opět Skalický. Kouřil ho našel v ideální pozici před brankou, ale liberecký mladík tváří v tvář Lejskovi neuspěl. Poté už se také dostávali ke slovu hosté. Především Berger měl na hokejce vyrovnání. Po úniku do přečíslení společně s Macháněm hradecký forvard trestuhodně netrefil benáteckou klec. Od té doby hrál Hradec prim. Několik povedených zákroků Stejskala udrželo domácí nad vodou, Kocák poté v dobré pozici netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Benátky vyrážely do brejků. V pohodě hrající lajna s Jonákem, Kouřilem a Skalickým několikrát zatopila zadním hradeckým řadám. V samém závěru měl dvě gólovky vytáhlý Kubica. Ani v jednom případě však na Stejskala nevyzrál a hráči od Jizery tak těsný náskok uhájili.

Milan Černý, trenér Benátek nad Jizerou
"Až na posledních pět minut zápasu jsem spokojený. Měli jsme však dát víc gólů. Koncovka určitě měla být lepší."

Jiří Mička, trenér Hradce Králové
"Myslím si, že Benátky spravedlivě vyhrály o jednu branku. Byl to typický zápas na začátek sezóny, kdy bylo k vidění hodně nepřesností. Oba dva týmy jsou po tvrdém trénování unavené, proto výkon vypadal tak, jak vypadal."