2. 12. 2013 | Tomáš Lysý, Tomáš Lysý, Tomáš Nejedlo

V Jihlavě se Benáteckým nedaří, domů se vracejí s prázdnou

28., pondělí 2. 12. 2013
Dukla - Benátky n.J. JIH - BEN
Na Horáckém zimním stadionu se benáteckému týmu dlouhodobě nedaří. Ani v dalším prvoligovém vzájemném zápase na Vysočině hosté body nezískali. Klíčová pro vývoj zápasu se ukázala první třetina, kdy během úvodních čtrnácti minut Benátky třikrát inkasovaly. Ve druhé třetině sice snížil Pabiška, ale jihlavský Mocek opět zajistil tříbrankový náskok. Kica pak jen upravil na konečných 4:2 z pohledu Dukly. Benátecké nyní čeká důležitý domácí dvojzápas - nejprve ve středu s Havířovem a poté v sobotu s Mostem.
Dukla: Rittich – Čáp, Kaláb, Mocek, Podlipnik, Zadražil, Dobrovolný, Štebih – Čachotský, Zeman, Prokš – Důras, Hubáček, Haluza – Velecký, Kuřítko, Mikeš – Kadlec, Střecha, Vysloužil
Benátky n.J.: Trenčan – Havlín, Říha, Kajínek, Pyrochta, Pabiška, Niko – Kica, Skořepa, Klimt – Bárta, Mikyska, Jonák – Krejčík, Skalický, Špaček – Maďar, Jech, Bittner
Branky a nahrávky: 1. Prokš (Čáp, Čachotský), 6. Zeman (Čachotský, Mocek), 14. Střecha, 41. Mocek (Čachotský, Zeman) – 37. Pabiška, 45. Kica (Havlín). Rozhodčí: Doležal - D. Štětina, J. Štětina. Vyloučení: 2:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1263. Střely na branku: 28:22. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

Kdo přišel na zápas osmadvacátého kola mezi Duklou a Benátkami nad Jizerou o minutu později, neviděl úvodní gól zápasu. Již po třiceti devíti vteřinách se prosadil Marek Prokš. Hosté špatně vystřídali, obránce Čáp přistrčil ve středním pásmu na mladého útočníka domácích puk a ten svůj samostatný únik zakončil trefou mezi betony Trenčana - 1:0. Za pět minut už vedli červenožlutí o dvě branky. Adam Zeman přihrál za brankou Benátek puk na Čachotského, rychle si sjel před gólmana hostů, kde ho kapitán Dukly našel přesnou přihrávkou a dvaadvacetiletý útočník vstřelil svůj osmnáctý gól v této sezoně - 2:0.

Po druhém gólu Jihlavy následovala v rychlém sledu jedna přesilová hra na obou stranách, ale gólu se diváci na Horáckém zimním stadionu dočkali až při rovnovážném počtu hráčů na ledě. Hubáček ještě z levého kruhu Trenčína nepřekonal, ale vyhozený puk Benátek zachytil na útočné modré Tomáš Střecha a jeho tvrdá střela vymetla přesně levý horní roh branky - 3:0. Domácí hokejisté byli v první periodě lepší a po zásluze odcházeli do kabin s náskokem tří gólů.

Ze začátku druhé třetiny byli aktivnější hosté. Kica nejprve vystřelil z dobré pozice mimo a poté přihrál před brankou na volného Skořepu, kterému puk přeskočil hůl. Na druhé straně získal Velecký na modré čáře puk, situaci dva na jednoho ale zhatila nepřesná přihrávka. V polovině zápasu ukázal domácí bek Štebih, že se nebojí ani podpořit ofenzivu. Z obranné modré se dostal až mezi kruhy, kde se stahovačkou zbavil beků a vystřelil, jenže mířil těsně vedle levého horního rohu. Mnozí fanoušci domácích už viděli gól po akci Střechy, který si vyměnil puk s Prokšem, ale už ho nedokázal zasunout u pravé tyče do opuštěné branky. Gól tak přišel na druhé straně. Marek Pabiška, vracející se po vypršení svého dvouminutového trestu na střídačku, získal ve středním pásmu puk, ale příliš si ho posunul před sebe. U kusu černé gumy byl blíže gólman Dukly Rittich, který ale rozehrávkou trefil právě napadajícího beka hostů. Ten neměl potíž trefit opuštěnou klec - 3:1. Hosty vstřelený gól nabudil a několikrát aktivně napadali rozehrávku červenožlutých již v jejím zárodku. Jihlava tak musela být ráda, že prostřední dějství bylo u konce.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupila Dukla podobně jako do úvodu celého zápasu. Po dvaatřiceti vteřinách vrátil svému týmu třígólové vedení Petr Mocek, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Také obránce domácích si připsal svůj první gól v sezoně - 4:1. Bek s číslem pět byl při chuti a o dvě minuty později mohl přidat další zásah, ale od modré mířil těsně mimo. Gólovou tečku za utkáním tak obstarali hosté. Po přihrávce Havlína se u pravé tyče domácí klece prosadil Petr Kica – 4:2. V osmačtyřicáté minutě mohl snížit na rozdíl jediné branky Klimt, ale tváří v tvář nepropasíroval Rittichovi puk mezi betony. Pět minut před koncem měl na hokejce pátý gól svého týmu Podlipnik, když si po hezké individuální akci sjel od modré mezi kruhy, jenže mířil nad branku.

V utkání dvou týmů, kterým se v poslední době daří, tak byla úspěšnější Jihlava, která natáhla sérii vítězství již na pět zápasů. Hosté z Benátek nad Jizerou naopak odcházejí po třech výhrách v řadě z ledu jako poražení.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Povedl se nám vstup do utkání, po dvaceti minutách jsme vedli už 3:0. Trošičku nás to ukonejšilo, mysleli jsme si, že to takhle bude pokračovat dál, bohužel ale ne. Podle mě jsme z nepochopitelných důvodů zvolnili a dali jsme „čuchnout“ soupeři. Nicméně doma jsme teď hráli tři zápasy a naplno v nich bodovali, takže jsme spokojení a přejeme si prodlužovat tu sérii dál.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Nám utekla první třetina, kdy jsme po individuálních chybách inkasovali branky. Na tohle utkání jsme se velice těšili, pro naše mladé hráče je to velká škola jet do Jihlavy. Myslím si, že jsme byli soupeřem, který kladl odpor a vytvořili jsme si i nějaké šance. Bohužel se nám tady ale nepodařilo bodovat.