24. 2. 2016 | Emanuel Míšek, Martina Nová

Novotný ani jednou neinkasoval a Benátky si z Třebíče odváží dva body po nájezdech

2., středa 24. 2. 2016
Třebíč - Benátky n.J. TRE - BEN

Ve druhém kole play-out se Benátčané představili na ledě Horácké Slávie, kde naposledy bodovali díky výhře 2:1sn. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Na rozdíl od tehdejšího zápasu, ale padl pouze jeden jediný gól. Jako jediný se do statistik zapsal v první sérii samostatných nájezdů teprve sedmnáctiletý Marek Zachar, když třebíčského gólmana veselku prostřelil mezi betony. Také díky bezchybnému Filipu Novotnému v benátecké brance, který neinkasoval ani v základní hrací době, ani v prodloužení a rovněž vychytal všechny tři pokusy Třebíčanů, si Benátky odváží dva body, čtvrtou výhru v řadě a již třetí vítězství po sobě nad Horáckou Slavií.

Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Podlipnik, Čejka, Bartoň, Niko, Wasserbauer Jiří, Schejbal, Šaur, Hort – Psota, Polodna, Čech – Přibyl, Juráň, Kusko – Všetečka, Matov, Wasserbauer Jan – Baldwin, Kajnar, Petelin.
Benátky n.J.: Novotný (Sejpal) – Říha, Pabiška, Ulrych, Havlín, Tržický, Hubáček – Hrníčko, Černoch, Víšek – Ordoš, Plodek, Špaček – Zachar, Král, Svoboda.
Branky a nahrávky: samostatný nájezd Zachar. Rozhodčí: Pražák - Koblík, Zídek Vyloučení: 6:4, navíc Ulrych (BNJ) 10min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 630. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 0:1.

Komentář

Do první části hry vpluly oba týmy v poklidném tempu. To mělo vydržet až do třetí třetiny, kdy se charakter hry na obou stranách posunul k rychlosti, lepší kombinaci a četnějším gólovým šancím. Třetí minuta první třetiny přinesla vyloučení domácího Martina Čecha. Následně byl prověřen střelami Říhy a Havlína s následnou nepříjemnou dorážkou Karel Vejmelka. O necelou minutu později si s pukem ve vlastním oslabení a třetině hostů hezky pohráli Jan Wasserbauer s Milanem Přibylem, který zaměstnal golmanskou jedničku HC Benátky nad Jizerou Filipa Novotného. V sedmé minutě se rodila z pěkné kombinace Matova, Nika a Jana Wasserbauera nadějná akce, kterou však ukončil zákrok jednoho z hostů na hranici pravidel. V dalších minutách se hra přelévala z jedné strany hřiště na druhou s tím, že se opakovaně usadila na řadu sekund ve středním pásmu . Pěkný výkon předvedl v patnácté minutě Špaček, který nadvakrát dostal puk do třebíčské třetiny a vzápětí prověřil připravenost Karla Vejmelky. Horkou chvilku přinesla třebíčskému brankáři i sedmnáctá minuta, kdy likvidoval střelu Havlína od modré a následnou dorážku. Necelou půl minutu před koncem první třetiny položil do střely Benátek hůl jeden z domácích hráčů a zlikvidoval tak nebezpečně vypadající situaci.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivněji. I přes vyloučení Kuska ve třetí minutě se k pohledným střelám na Filipa Novotného postupně dostali Schejbal, Jan Wasserbauer a Luka Petelin. V páté minutě dostal osobní trest za nesportovní chování Petr Ulrych. O minutu později to vypadalo, že Třebíč inkasovala, ale to se pouze rozvlnila síť Vejmelkovy brány po zásahu pukem zvnějšku. V sedmé minutě se několika hezkými střelami blýskl Lukáš Hort, který byl v dnešním utkání v tom nejlepším slova smyslu viditelný. V sedmnácté minutě třebíčským fanouškům zatrnulo. To když jeden z hostů trefil konstrukci Vejmelkovy brány. Konec druhé třetiny přinesl na obou stranách po jednom vyloučení, takže do třetí části hry měly oba týmy vstoupit ve čtyřech. Třetí třetina přinesla hokej, na který jsou fanoušci první ligy zvyklí. Třebíč po nastoupení na led dostala Benátky pod úvodní tlak, který ve čtvrté minutě vyvrcholil zvonivým zvukem konstrukce Novotného brány. V dalších minutách o osobě však dali vědět i hosté. Sympatickou hru předvedli Špaček, Černoch, Ordoš nebo třeba Hubáček. I třebíčský Jiří Wasserbauer ukázal, že umí, a své brankářské umění, jako mnohkrát v letošní sezóně, předvedl v patnácté minutě Karel Vejmelka po té, co Havlín skvělým pasem našel v mezikruží Daniela Svobodu, a ten vystřelil na připraveného třebíčského golmana. Osmnáctá minuta byla ve znamení dnes výborného Jiřího Všetečky, který skvěle našel Schejbala. Přestože akce nebyla zakončena gólem, patřila jistě k tomu lepšímu v dnešním utkání. Vyloučení Petelina minutu před koncem třetí třetiny Třebíči situaci značně zkomplikovalo.

Prodloužení, dnes netradičně okořeněné dvěma vyloučeními, změnu stavu nepřineslo, a tak došlo i na samostatné nájezdy, které rozhodl druhý v pořadí. Marek Zachar prostřelil Vejmelkovy betony a 630 dnešních diváků si tak bude muset na eventuelní vítězství Bílých hvězd počkat do soboty 27.2.2016, kdy Horácká Slavia zajíždí do Mostu.

Ohlasy trenérů

Jiří Mička - SK Horácká Slavia Třebíč: Naprosto vyrovnaný zápas, soupeř měl trošku víc přesilovek, i když si myslím, že to na ty přesilovky mohlo být stejně. My jsme dali jednu tyčku, Benátky daly jednu tyčku a rozhodly nájezdy, kde byli šťastnější hosté. Bylo by zajímavější, kdybychom my i oni dali gól. Dopadlo to takhle, diváci viděli jeden gól na nájezdy. Moc toho nebylo, ale zase je to poprvé, kdy jsme po šedesáti minutách nedostali gól v sezóně. Junioři v týmu se snaží hrát, to co mají a dá se říct, že si to odehráli slušně.

Jiří Čelanský - HC Benátky nad Jizerou: Byl to pro nás těžký zápas, protože viděli jste naši sestavu. Nás čtrnáct dnů kosí viróza, osm lidí je mimo. Takže dneska na tři lajny a odehrálo to sedm juniorů. Takže těžký zápas a navíc domácím o nic nejde. Na začátku zavřeli střední pásmo a my jsme se přes ně nepřekousali. Konec sezony bude stejný, budou dostávat prostor kluci, kteří to mají před sebou, a na kterých ta farma stojí.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 44 126:100 76
10. PRO Prostějov 46 150:145 69
11. FRM Frýdek-Místek 42 142:117 68
12. TRE Třebíč 44 122:125 67
13. BEN Benátky n/J 44 116:152 52
14. UNL Ústí n/L 46 123:189 39
15. KAD Kadaň 45 102:181 36
16. SOK Sokolov 45 118:187 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.01.2020

Novým hráčem Jansa

V utkání na kadaňském ledě si odbyl premiéru v benáteckých barvách sedmnáctiletý útočník Filip Jansa. Ten v letošní sezóně nastupuje za libereckou juniorku, kde ve 34 utkáních zaznamenal 26 kanadských bodů (10+16). Poprvé oblékl benátecký dres také o rok mladší obránce Jakub Šedivý.


23.01.2020

Na soupisce Měchura

Na benáteckou soupisku přibylo jméno šestnáctiletého útočníka Adama Měchury. Ten v letošní sezóně nastupoval v libereckém dorostu (6 zápasů, 8 kanadských bodů, 5+3). Více utkání sehrál v liberekém juniorském týmu (17 zápasů, 7 kanadských bodů, 5+2). Je mládežnickým reprezentantem do 17 let. V tomto výběru letos odehrál 16 zápasů a získal 6 kanadských bodů (1+5).


20.01.2020

Nový brankář

Na soupisku byl dopsán šestnáctiletý brankář Daniel Král z juniorského týmu extraligového Liberce. Český reprezentant do 17 let odchytal letos v liberecké juniorce 7 zápasů (3,93, 89,50%), 16 startů poté přidal za liberecký dorost (3,09, 90,70%).